fbpx

Šįvakar Tauragėje bus įžiebti moliūgų žibintai

Dalintis:

Ilgametė moliūgų šventės tradicija Švėkšnos miestelyje persikelia ir į kitus šalies kampelius – taip pat ir į Tauragę. Jau šįvakar Tauragės verslininkai kviečia visus į J.V.Kalvano parką pasidžiaugti šviesomis ir įmantriais raižiniais.

Visame pasaulyje sparčiai išpopuliarėjo vakarietiška tradicija spalio paskutinę dieną švęsti Heloviną. Lietuvoje ši šventė nėra tradicinė, tačiau moliūgų žibintų švieselės parkuose džiugina jau ne vienerius metus – bene populiariausias traukos centras būna Švėkšnos miestelis. Ten praėjusį savaitgalį sugužėjo minios žmonių. Pamažu ši tradicija prigyja ir Tauragėje.

– Jau anksčiau į J.V.Kalvano parką nešdavo skaptuotus moliūgus. Sugalvojome ir mes prisidėti, tačiau pradininkai buvo bendruomenės. Prieš dvejus metus buvo puiki akcija, sutraukusi daugybę žmonių, su vaišėmis. Pernai dėl pandemijos to padaryti negalėjome, tad tikimės, kad smagią šventę pavyks surengti šiemet, – kalbėjo kinų maisto restorano „Da Feng“ vadovė Alma Marozienė, prisidedanti prie šventiško vakaro organizavimo.

Moliūgų žibintai J.V.Kalvano parke. TK archyvo nuotrauka

Verslininkė kalbėjo šiemet daug kur mačiusi skaptuotais moliūgais papuoštas erdves. Netrūksta ir internete skelbimų apie parduodamas šias daržoves. Restorano savininkė bei keli kiti vietos verslininkai taip pat įsigijo jų iš ūkininkų ir jau juos išskaptavo.

– Prie šios šventės jungiasi dvi ugdymo įstaigos, bendruomenės, kavinės. Kai parke bus uždegti moliūgų žibintai, dalinsime sriubą, arbatą ir kitokius skanumynus. Kiekvienas, turintis skaptuotą moliūgą, gali jį atnešti šįvakar į parką – jam tikrai atsiras vietos. Vienykimės ir turėsime puikų vakarą, – paragino A.Marozienė.

Paklausta, kiek užtrunka išskaptuoti moliūgą ir suteikti jam norimą išvaizdą, pašnekovė atvira – viskas priklauso nuo idėjos, bet siekiant gražaus rezultato teks padirbėti.

– Patirties dar mažai, specialistų neišauginom. Tačiau iš nepavykusių planuojame daryti moliūgienę, – užtikrino restorano Tauragėje vadovė, informuodama, kad žvakių neturintiems, jų bus parūpinta.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą