Skaudvilės miestui – 261 metai

Dalintis:

Skaudvilė šventė miesto gimtadienį – dvi dienas tęsėsi renginių ir varžybų maratonas. Teatralizuotame turguje dvarininkai Skaudviliai su žandaru ir pasikviestais į pagalbą svečiais ieškojo išlaksčiusių baudžiauninkų ir išgrobstytų Skaudvildvario turtų. Bažnyčioje Šv. Kryžiaus išaukštinimo atlaidus aukojo kunigas Astijus Kungys, vaikai linksminosi batutų parke. Skaudvilė dūzgė kaip bičių avilys – pramogų ir žmonių buvo labai daug.

Kunigas

Skaudvilės Švč. Trejybės bažnyčios klebonas Alvydas Bridikis šventės proga pakvietė žinomą Lietuvoje kunigą, brolį Astijų Kungį aukoti šv. Mišias. Jo pamokslas žmonėms gerokai užsitęsė, net kelis kartus varpų gaudesys priminė, kad laikas išseko. Tikintieji buvo labai sužavėti temperamentingo kunigo kalba, prašė dažniau pas juos atvykti.

Astijus Kungys. Reginos Genienės nuotrauka

Teatralizuotas turgus

Teatralizuotame turguje dalyvavo bendruomenės ir meno kolektyvai iš Lomių, Nemakščių, Bijotų, Vaidilų, Jurbarko, iš Skaudvilės UVGC ir Skaudvilės kultūros įstaigų, Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro. Nuotraukoje: Skaudvildvario šeimininkė (Rasa Bartkuvienė) grįžusi iš Varšuvos pamatė, kad panaikinta baudžiava, o baudžiauninkai išbėgiodami išgrobstė dvaro turtą. Suskubusi jų ieškoti Turgaus aikštėje atpažino buvusias tarnaites, kurios pardavinėjo dvaro miltus – paaiškėjo, kad jos įsikūrusios Pilsūdų kaime.

Reginos Genienės nuotrauka

Lomiai  

Lomių kaimo bendruomenės „Lomiai“ moterys buvo puikios nuotaikos, nors turguje pono Skaudvilio žmona jas apkaltino pasisavinus laikrodį iš dvaro virtuvės.

Reginos Genienės nuotrauka

Choras

Nuotaikingų dainų popuri miesto gimtadienio proga atliko Skaudvilės krašto choras, diriguojant jo vadovei Birutei Liūnienei. Nors šis choras visai jaunutis, tik vienerių metų ir kūrėsi pandemijos laikotarpiu, jo pasirodymai įspūdingi.

Reginos Genienės nuotrauka

Žiūrovai

Šventės metu Turgaus aikštė buvo sausakimša – susirinkę miestelėnai ir miesto svečiai žiūrėjo koncertus, muzikos grupių ir meno kolektyvų pasirodymus. Šeštadienį apie 21 val., prieš pasirodant grupei „2Kvėpavimas“ ir Natalijai Bunkei, Skaudvilė paskendo tamsoje. Žmonės 1,5 val. laukė, kol buvo pašalintas gedimas ir renginys tęsėsi. Sekmadienį dainuojant Žilvinui Žvaguliui prapliupusi liūtis žiūrovų neišgąsdino – sulaukė koncerto pabaigos.

Reginos Genienės nuotrauka

Nemakščiai

Į teatralizuotą Skaudvilės turgų atvyko kepėjai – Nemakščių bendruomenės santalka. Moterys maišė tešlą, vyrai su samčiu ją kabino ir pylė į keptuvą. Žmonės mielai prie jų sustodavo, nes svečiai ir Nemakščių turėjo gardžių užkandžių ir senovinių gaivių gėrimų, dosniai jais vaišino.

Reginos Genienės nuotrauka

Mašina

Prabangiu dvarininkų Skaudvilių automobiliu važinėjosi šventės dalyviai ir miesto svečiai.

Reginos Genienės nuotrauka

Žvejai

Skaudvilės miesto seniūnaitis Stasys Bardauskas (centre) surengė žvejų varžybas, kuriose dalyvavo 35 žvejai: 26 vyrai, 2 moterys ir 7 vaikai. Vyriausiam žvejui Feliksui Budrikui (92 m.), o jauniausiems trims meškeriotojams – 11 m. Mažiausią žuvį (2 g.) sugavo Augustas Skarbalius, o didžiausią – Aidas Ramoška (2,255 kg). Ant Ritos Kaplinos kabliuko užkibo 1,140 kg žuvis.

Lino Smorodino nuotrauka

Čepauskas

Į Skaudvilės miesto šventę iš Vilniaus atvyko kraštietis, žymus Lietuvoje menininkas Alfonsas Čepauskas. Jo vardo galerijoje Skaudvilės gimnazijoje buvo pristatyti naujausi jo kūrybos darbai, o gimnazijos kiemelyje iškilmingai atidengta bareljefinė skulptūra „Karšuvos legenda“. Jis pernai Skaudvilės miesto šventės proga organizavo tarptautinę ekslibrisų parodą – konkursą.

Talentai

Turgaus aikštėje koncertavo jaunosios dainininkės iš Tauragės meno mokyklos vokalinio meno studijos „Adagio“ (vadovė Alina Dambrauskienė) ir gitaristai iš Skaudvilės kultūros namų (vadovas Artūras Maurius), dainavo tauragiškė solistė Elija Matevičiūtė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.