Šventėms pasiruošta: įrengta prakartėlė ir eglutė jau bažnyčioje

Dalintis:

Artėjant Kalėdų iškilmėms į Tauragės Švč. Trejybės bažnyčią atkeliavo dovana – aukštaūgė žaliaskarė, šalia šventoriaus įrengta prakartėlė – Betliejus, jo gyventojai aprengti naujais drabužiais. Klebonas Marius Venskus džiaugiasi – belieka laukti kūdikėlio Jėzaus gimimo.

Vakar katalikų bendruomenė sulaukė džiaugsmingo įvykio – į Švč. Trejybės bažnyčią palengva, keleto žmonių bendromis pastangomis buvo įnešta įspūdingo grožio Kalėdų eglė. Pastatyta ji savo aukščiu ne ką nusileidžia didžiajam altoriui.

– Šių metų Šv. Kalėdų, Jėzaus gimimo ir mūsų džiaugsmo simbolis – žalioji – atkeliavo. Ačiū Gabijui Kučinskui ir jo artimiesiems už šių metų dovaną, kuri mus visus džiugins. Ačiū visai šauniai talkininkų komandai už darbą, – dėkojo klebonas. – Sniegas, šaltukas ir eglė rodo, kad  Kalėdos nenumaldomai artėja. Tas stebuklingas laukimo laikas, pripildytas žmonių darbo, talento ir gerumo, yra be galo nuostabus!

Mariaus Venskaus nuotrauka

Vakar ne tik žaliaskarė nudžiugino parapijiečius – į Bažnyčios skverą, visai netoli šventoriaus, buvo atgabentas namelis prakartėlei įrengti. Jį atvežė ir saugiai nukėlė seniūnijos darbuotojai.

Mariaus Venskaus nuotrauka

– Esame labai dėkingi Edmundui Abromui už Betliejaus namelį, Sandrai Andruškienei už Betliejaus gyventojų kostiumus, Tauragės miesto seniūnijai už pagalbą ir bendradarbiavimą, – dėkojo Marius Venskus ir ragino atverti laukimui savo širdžių vartus.

Mariaus Venskaus nuotrauka

Vos tik pastačius skvere namelį imta jį įrengti: po stogeliu prikaišiota eglišakių, namelis apjuostas eglutėmis, augančiomis vazonuose, atsirado ir šieno rulonų, ir šiaudų pakratams. Betliejaus gyventojai šiemet įspūdingos išvaizdos, nes jiems drabužius pasiuvo Carito savanorė Sandra Andruškienė.

Mariaus Venskaus nuotrauka

– Tris karalius, Mariją ir Juozapą  aprengiau nuo galvos iki kojų, reikėjo jiems skraistes ir sutanas pasiūti. Kūdikėliui pasiuvau naują vystyklą, jis iškilmingai į prakartėlę bus atneštas Kalėdų rytą. Liko tik piemenėlis, sėdintis su užtiesaliuku, tai jį atnaujinsiu kitais metais, – pasakojo auksarankė. – Siuvau viena, ieškojau tinkamų medžiagų, sukirpau pagal senas iškarpas, spalvų nekeičiau, juostas pasiuvau identiškas senosioms. Drabužiai figūroms yra tokie patys, tik iš naujų audinių.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą