Tarp „Lietuvos spaudos fotografijos“ finalininkų – ir tauragiškis

Dalintis:

Tradicinis ir jau 23 metus organizuojamas konkursas „Lietuvos spaudos fotografija 2024“ šįkart sulaukė daugiau nei 3000 nuotraukų iš 90 profesionalių fotografų visoje Lietuvoje. Taip pat konkursinė programa šiemet pasipildė nauja „Atvira“ kategorija, skirta fotografijos studentams bei entuziastams. Ši kategorija taip pat sulaukė nemažo dalyvių dėmesio – darbus pateikė arti 40 pradedančiųjų fotografų iš visos Lietuvos.

Akivaizdu, jog spaudos fotografija išlieka svarbi ir reikalinga visuomenei – ji yra galingas įrankis, leidžiantis mums kiek įdėmiau pažvelgti į pasaulį, įamžinti svarbius įvykius, emocijas bei gyvenimo akimirkas. Šis konkursas pristato svarbiausius praėjusių metų šalies įvykius, aktualijas, asmenybių portretus. Per kategorijų įvairovę atsiskleidžia socialinė, kultūrinė, politinė gyvenimo mozaika. Konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ rengiančios organizacijos – Lietuvos žurnalistų sąjungos Spaudos fotografų skyrius ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija šiuo tęstiniu projektu siekia sistemingai kaupti autentišką vizualinę mūsų visuomenės kaitos dokumentaciją.

Kaip ir kasmet fotografijas vertino kompetentinga tarptautinė konkurso komisija. Šiemet komisija dirbo nuotoliniu būdu ir turėjo daugiau laiko asmeniškai neskubant, peržiūrėję kiekvieną temą, susipažinti su nuotraukomis bei išrinkti savo favoritus, o nuotolinio susitikimo metu turėjo galimybę diskutuodami išrinkti nugalėtojus. Komisijos nariai džiaugėsi įdomių ir netikėtų kadrų gausa „Kultūros ir pramogų“ bei „Gamtos ir jos apsaugos“ kategorijose, tačiau pastebėjo, jog „Naujienų“ kategorijoje nemažai svarbių šaliai įvykių buvo fotografuojami gana formaliai. Komisija taip pat pastebėjo, kad nors pateikti fotopasakojimai ir reportažai šiemet buvo gana gausūs temų įvairove, juos vienija bendra tendencija – per didelis kadrų skaičius. Tad komisijos palinkėjimas fotografams buvo kritiškiau atrinkti pasakojimo nuotraukas ir nesistengti sukelti maksimalaus fotografijų kiekio.

Konkursas „Lietuvos spaudos fotografija“ jau per dvidešimt metų siekia skatinti šalies fotožurnalistus atsakingai rengti vizualinę informaciją, tuo pačiu ieškant savito požiūrio į įvykius šalyje ir pasaulyje. Ir nors konkurso taisyklės reguliariai atnaujinamos, atsižvelgiant į pasaulinių konkursų patirtį bei fototechnikos tobulėjimą, tačiau pagrindinis jų reikalavimas – nenuklysti nuo realybės – visuomet išlieka. Techninė nuotraukų atitikties konkurso nuostatoms patikros komisija, kurią kasmet sudaro didžiausių šalies redakcijų atstovai, užtikrina, jog parodai atrinktos fotografijos atitinka konkurso taisykles. Deja, šiais metais dėl perteklinio apdorojimo komisijai teko diskvalifikuoti dvi fotografijas.

Visus vertinimo komisijos išrinktus kadrus pirmą kartą bus galima pamatyti parodoje Vilniaus Rotušėje, kuri tradiciškai bus atidaryta gegužės pradžioje. Atidarymo metu bus paskelbti kiekvienos kategorijos nugalėtojai, kuriems bus įteikti „Auksinio kadro“ apdovanojimai, o „Atviros“ kategorijos nugalėtojui atiteks specialus apdovanojimas. „Gyvenimo“ kategorijos nominantu tapo ir tauragiškis fotografas, fotografų klubo „Fotojūra“ narys Vytautas Butkus. Kasmetinis parodą lydintis metraštis „Lietuvos spaudos fotografija 2024“ bus pristatytas gegužės pabaigoje parodos uždarymo metu.

Naujienos:

Saulius Žiūra – Joninių šventė Kernavėje


Skirmantas Lisauskas
Rokas Tenys

Gyvenimas:
Tadas Kazakevičius
Vytautas Butkus
Inga Juodytė
Inga Dinga

Portretas:
Tadas Kazakevičius
Saulius Žiūra
Vidmantas Balkūnas

Gamta ir jos apsauga:
Ramūnas Jakubauskas
Andrius Repšys
Saulius Žiūra
Žygimantas Gedvila

Kultūra ir pramogos:
Arvydas Gudas
Inga Juodytė
Saulius Žiūra

Kariuomenė:
Paulius Peleckis
Yauhen Yerchak
Eimantas Genys

Diplomatija:
Paulius Peleckis
Saulius Žiūra

Sportas:
Kęstutis Vanagas
Augustas Četkauskas
Elvis Žaldaris

Reportažas
Saulius Žiūra
Vidmantas Balkūnas

Fotopasakojimas:
Tadas Kazakevičius
Paulius Peleckis

Atvira kategorija:
Ugnė Poloudina
Vadim Šamkov
Daiva Šeibelienė
Chris Mozyro
Marius Vanagas
Salvija Vaičikonytė
Mindaugas Jarockis
Ramunė Bernotaitė
Edita Meškonienė
Saulė Rygertaitė

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą