fbpx

Tauragėje vyko projekto „Tausoju, vadinasi, egzistuoju“ pristatymas ir diskusija

Dalintis:

Gegužės mėnesį startavo meninis-aplinkosauginis projektas „Tausoju, vadinasi, egzistuoju“. Projekto idėja – visuomenės aplinkosauginio sąmoningumo didinimas meninėmis priemonėmis. Vienas projekto renginių Tauragės pilies menėse jau įvyko.

Projekto tikslas – skatinti atsakingą elgesį bei vartojimą, akcentuoti kiekvieno mūsų būtiną dėmesį aplinkosaugai. Apie klimato kaitą ir kasdienius mūsų įpročius projekto organizatoriai kvietė kalbėtis interaktyviomis meninėmis formomis: teatro trupė 4ROOMS pristatė forumo teatro spektaklį, po kurio interaktyviąją diskusiją su auditorija moderavo darnaus vystymosi ekspertė Audronė Alijošiutė-Paulauskienė.

Pilies menėse vykusiame renginyje dalyvavo ir jaunimo atstovai, ir vyresnio amžiaus žiūrovai. Interaktyvaus spektaklio metu buvo demonstruojamos įvairios gyvenimiškos situacijos, prisimenant ir garsiąją švedę Gretą Thunberg, dažnai vadinamą klimato aktyviste, aktyviai kovojančią už pasaulio išsaugojimą ateities kartoms. Į improvizuoto spektaklio kūrimą bei situacijų analizę buvo įtraukiami žiūrovai – jų klausta, kaip toliau tęsti veiksmą, kaip pasielgti herojus įkūnijantiems aktoriams. Tokiu būdu narpliotas kartų konfliktas iš klimato kaitos perspektyvos.

Mortos Mikutytės nuotrauka

Skelbiama, kad tokios projekto „Tausoju, vadinasi, egzistuoju“ meninės-socialinės akcijos vyks 10-yje apskričių: Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos ir Vilniaus. Meninių akcijų ir diskusijų metu tikimasi per asmeninę dalyvių patirtį formuoti elgesio pokytį, sprendžiant aplinkosaugos problemas kartu su kuo įvairesne bendruomene. Bendras socialinių-meninių akcijų pavadinimas – „Būti ar nebūti? Jei būti, tai kaip?“

Mortos Mikutytės nuotrauka

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą