fbpx

Tauragės dvaras suorganizavo Heloviną – ketina tai daryti kasmet

Dalintis:

Šeštadienio vakarą Taurų dvare suorganizuotas pirmasis ir didžiausias Tauragėje Helovinas. Neseniai susikūrusi bendruomenė išsikėlė ambicingą tikslą – šiurpių vakarą organizuoti kasmet.

Kelias link buvusio dvaro pamatų nušviestas žibintais, o pačioje teritorijoje bendruomenės nariai sukūrė tikrą vaiduoklių ir giltinių pasaulį. Pasak bendruomenės pirmininkės Rasos Beskienės, tai pirmoji tokio dydžio šventė, prie kurios organizavimo noriai prisidėjo dauguma gyventojų.

– Dirbome dvi savaites, o pagrindinis pasiruošimas vyko šeštadienį. Patys kūrėme, galvojome, ieškojome rekvizitų, puošėme teritoriją. Taip pat sukūrėme mini spektaklį. Neįsivaizdavau, kiek žmonių ateis, bet tai ką matau, džiugina, – sakė R.Beskienė. Prie šventės organizavimo prisidėjo ne tik bendruomenės nariai, bet ir Taurų parko savininkai Vilma ir Antanas Venckai. Pasak šventėje sutiktų tauragiškių, Tauragės dvaras šiais metais buvo daug gražesnis nei garsioji Švėkšna, kurioje kasmet vyksta tradicinis moliūgų žibintų festivalis.

Helovinas Tauragės dvare. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

– Jei bendruomenė šventę organizuos kitais metais, verta čia pakviesti ir svečius iš visos Lietuvos. Kai kurios baisuoklių skulptūros tokios tikroviškos, kad net mums, suaugusiems, nejauku, – sakė iš Jovarų į Tauragės dvarą su šeima atėjusi Lina ir nusistebėjo: – Kas galėjo pagalvoti, kad Taurų dvaras gali tapti traukos objektu.

Helovinas Tauragės dvare. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Jugtinėse Amerikos Valstijose Helovinas minimas spalio 31-ąją. Vaikai tą vakarą dėvi specialius kostiumus ir vaikšto į svečius prašydami pokšto arba saldainio. Tradicija persirenginėti įvairiais kostiumais atsirado Airijoje ar Škotijoje, maždaug XIX amžiuje.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą