Tauragės jaunimui – išskirtinis renginys bendruomenių namuose

Dalintis:

Rytoj Tauragės bendruomenių namuose prasidės baigiamasis Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje, Jaunimo reikalų agentūros ir iniciatyvaus Tauragės jaunimo organizuojamas renginys „Keliaujantys jaunimo metai“. Tauragiškiai ta proga rengia ir specialią konferenciją dirbantiesiems su jaunimu.

Visą vasarą devyniose savivaldybėse jaunimas ir su jaunimu dirbantieji diskutavo apie ateities Europą ir Europos Sąjungos teikiamas galimybes jaunimui. Toks renginys Tauragėje rytoj organizuojamas pirmąjį kartą. Pasak jaunimo reikalų koordinatorės Ingos Meištininkaitės, į konferencijas ir diskusijas kviečiamas viso rajono jaunimas ir specialistai, dirbantys su jaunimu.

– Rytojaus renginys suskirstytas į dvi dalis: viena dalis „Keliaujantys jaunimo metai“ yra skirta jaunimui, o kita, tuo pačiu metu vykstanti dalis – jaunimo konferencija, skirta su jaunimu dirbantiems pedagogams, specialistams, socialiniams pedagogams. Konferencija organizuojama tauragiškių iniciatyva. Laukia tikrai didelis ir prasmingas renginys, – „Tauragės kurjeriui“ sakė I.Meištininkaitė.

Pasak organizatorės, „Keliaujančių jaunimo metų“ renginys daugiau orientuotas į moksleivius ir jaunimą. Temas diskusijoms sugalvojo ir iškėlė žingeidūs jaunuoliai. Jie nori diskutuoti apie karjeros pasirinkimo galimybes, emocinę sveikatą, kuri ypač paaštrėjo kovidiniu ir pokovidiniu laikotarpiu.

– Diskusijoje dalyvauja jaunimas ir dalyviams daug įdomiau klausyti bendraamžių patirties, pasidalinti savais išgyvenimais, lūkesčiais. Mūsų organizuojamoje konferencijoje laukiame svečių iš visos apskrities. Žmonės dirbantys su jaunimu ieško vis naujų įrankių, kai sudominti jauną žmogų, įtraukti į naujas veiklas. Kalbėsime ir apie „Nepatogų kiną“, ir apie disleksiją, apie kurią mažai kalbama, nors problema aktuali. Diskutuosime ir apie priklausomybes, kurios labai greitai keičiasi. Norime, kad pedagogai ir dirbantieji su jaunimu turėtų pačią naujausią informaciją ir įrankius, kaip kovoti su problemomis, – pasakojo I.Meištininkaitė.

Per didžiąją pertrauką konferencijų dalyviai kviečiami dalyvauti galimybių mugėje, kurioje galės leisti laiką interaktyviose veiklose, susipažinti su organizacijomis bei jaunimui skirtomis programomis. Mugėje dalyvaus „Gyvoji biblioteka“, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), Tauragės atvira jaunimo erdvė, Lietuvos moksleivių sąjungos Tauragės mokinių savivaldų informavimo centras, Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, bendradarbystės centras „Spiečius“, Užimtumo tarnybos Jaunimo užimtumo skyrius, Pagėgių Vilkyškių gimnazijos jaunimo klubas, „Europe direct Tauragė“,
Šaulių sąjunga, Tauragės karo prievolės ir komplektavimo skyrius, Tauragės sporto centras, Tauragės B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka. Konferencijos pradžia – 13 valandą.

KELIAUJANČIŲ JAUNIMO METŲ PROGRAMA:

13.00 val.
Keliaujančių jaunimo metų atidarymas

13.10 val.
Kūrybinės dirbtuvės „Daugiau balanso. Emocinė sveikata – kodėl ji tiek pat svarbi kaip ir fizinė?“

14.00 val.
Diskusija „Kas, jei ne mes? Kada, jei ne dabar?“

15.00 val.
A TEAM COMEDY pasirodymas

16.00 val.
Kūrybinės dirbtuvės „Mokykla baigta, o kas toliau? Kaip pasirinkti karjeros kelią?“

JAUNIMO KONFERENCIJOS PROGRAMA:

13.00 val.
Renginio atidarymas (Didžioji salė)

13.15 val.
„Nepatogaus kino klasė – įrankis, padedantis kalbėti žmogaus teisių temomis“ (Konferencijų salė)
Roberta Stonkutė, „Nepatogaus kino klasės“ edukatorė

14.15 val.
Pertrauka

15.15 val.
„Kodėl renkamės būti priklausomi?“ (Konferencijų salė)
Ieva Drochnerytė, visuomenės sveikatos specialistė

16.00 val.
Pertrauka

16.15 val.
„Disleksija – sutrikimas, keičiantis pasaulį“ (Konferencijų salė)
Jurgita Pocienė, „Dyslexia centro“ įkūrėja

Užs. Nr. 171

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą