Tauro ragų alėjoje vyrauja kūrybiškumas ir išmonė

Dalintis:

Jau vakar Bažnyčių gatvėje įmonės ir įstaigos rikiavo puošmenas. Dėl iniciatyvos „Tauro ragas 2021“ centrinę miesto gatvę papuošė 42 eksponatai.

Šį savaitgalį švenčiamas Tauragės 514-asis gimtadienis. Ta proga tęsiama graži tradicija Bažnyčių gatvę paversti ypatinga alėja – per Kalėdas įstaigos ir įmonės šioje gatvėje puošė eglutes, o miesto gimtadienio proga praeivius džiugina ypatingai originalūs miesto simboliai – tauro ragai.

Einant šia alėja nuo pat sankryžos su Vytauto gatve matyti skirtingomis priemonėmis pagaminti ragai. Lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ savo ragą puošė žvaigždėmis, „Ąžuoliuko“ ragas kiek primena patį ąžuolą, Sporto centro parūpino tikrą kamuolių gausybės ragą. Įdomus Tauragės apskritojo stalo požiūris, skatinantis mažinti vartotojiškumą – „Zero waste“ (liet. – nulis atliekų) šūkis ir iš plastikinių butelių kamštelių padarytas ragas skatina rūpintis savo aplinka.

Prie pat Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios pastatytas Tauragės autobusų parko ragas. Kas gamino šią puošmeną pasakyti nesunku – ragas įkurdintas ant miniatiūrinio elektrobuso. Tą patį galima pasakyti ir apie Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos raudonos spalvos ragą, padarytą lyg iš specialios gaisrų gesinimui skirtos žarnos. O „Versmės“ gimnazijos ragas – kaip iš Jūros plaukęs.

Tauragės šilumos tinklų vadovas Audrius Arcišauskas patikino, kad jų ragas sunkus, prireikė net specialios technikos jam atgabenti. Tačiau kiek tiksliai sveria su iš radiatorių pagamintu pagrindu ragas, sunku pasakyti – netikrino.

– Tauragės gimtadienyje norėjome būti išskirtiniai. Projekto autorius yra katilinių eksploatavimo grupės vadovas Albinas Černiauskas, kuriam padėjo visa komanda. Ačiū kolegoms už skirtą laiką ir darbą bei gražios šventės visiems tauragiškiams, – linkėjimais dalijosi A.Arcišauskas.

Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis džiaugėsi, kad prie akcijos aktyviai prisijungė įvairios įmonės ir įstaigos.

– Visi tauro ragai labai gražūs, visi skirtingi. Kūrybiškai buvo pažiūrėta. Smagu, kad visi aktyvūs ir nori ne tik patys prisistatyti, bet ir gražinti, puošti miestą, – kalbėjo V.Bartušis, primindamas, kad tauragiškiai ir miesto svečiai prie kultūros rūmų išvys dar vieną ragą. – Ant jo sukabinti 514 žodžių Tauragei, kurie užrašyti ant mažų medinių ragelių.

Primename, kad pagrindinis šventės atidarymo renginys numatytas šįvakar kultūros rūmų kiemelyje. Visi kiti suplanuoti šventinio savaitgalio renginiai vyks skirtingu laiku ir skirtingose vietose. Tokiu būdu tikimasi išvengti didesnių susibūrimų, išlaikyti saugumą.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą