Turistus nuveš ten, kur patys nenukaktų

Dalintis:

Po ketverių metų emigracijos tauragiškis Airidas Šmitas grįžo namo. Kaip pats sako, užsibrėžtus tikslus dirbdamas Jungtinėje Karalystėje jau įgyvendino, tad buvo laikas grįžti. O grįžęs iškart ėmėsi veiklos – nuo birželio 1-osios Tauragėje startuoja safaris, kurio metu turistams bus atvertos gražiausios rajono vietos.

Tauragiškiams Airidas Šmitas jau pažįstamas neblogai, nes nuolat buvo aktyvus ir būdavo įvairiuose renginiuose ir žygiuose ne tik kaip dalyvis, bet ir kaip vienas iš organizatorių. Tačiau ketverius metus jis praleido Jungtinėje Karalystėje, kur dirbo, taip pat bendravo su tenykšte lietuvių bendruomene. Pašnekovas atviras, savo tikslus jau pasiekė ir buvo beketinąs grįžti į tėvynę, tik vis delsė, dėliodamas planus dar kelioms kelionėms. Bet galutinai nuspręsti padėjo plintanti pandemija ir karantinas. Tai paskatino grįžti namo į Tauragę.

– „1000 km Širdies žygio“ metu aš pamačiau labai daug įvairių Lietuvos vietų. Mūsų šalis yra be galo graži, tiesiog nuostabi. Susipažinau su daugybe skirtingų žmonių. Manau, mes turime ką parodyti. Šį autobusiuką aš jau anksčiau turėjau ir nutariau, kad jį reikia panaudoti, taip kilo mintis apie safarį, – kalbėjo A.Šmitas.

Kol kas tauragiškio mintyse – du maršrutai. Pirmasis – „Pagramančio link“ rodys regioninio parko grožybes. Pradžiai tai ir būsiąs pagrindinis maršrutas maždaug 70 km ilgio safaryje. Įdomu tai, kad A.Šmitas siūlys aplankyti ne tik gerai žinomas vietas, į kurias kartais turistai patys užsuka, bet ir tokias, kurias sunku pasiekti nuosavu lengvuoju automobiliu – miško keliukais, pievomis ne kiekvienas gali važiuoti. O kai kurias lankytinas vietas pasiekti pavyks tik per privačias žmonių valdas. Airidas patikino – su vietiniais gyventojais bendravo ir buvo patikintas, kad safario lankytojai bus laukiami. Pokalbio metu pašnekovas net prasitarė apie svajonę įsigyti bekelei pritaikytą autobusiuką.

Mortos Mikutytės nuotrauka

Nenuilstamai planus ir norus dėstantis A.Šmitas įsitikinęs, kad tokia pramoga naudos turės ir daugiau. Lankytojai bus paraginti įsigyti 1 euro vertės regioninio parko lankytojo bilietą. Kasmet už šių bilietų įsigijimą surinkti pinigai naudojami parko teritorijų gražinimui ir tvarkymui. Pokalbio metu tauragiškis užsimena ir apie tai, kad vietiniai gyventojai galėtų turistams pasiūlyti savo produkcijos – medaus ar kitokių gardumynų.

– Gali būti, kad šiemet karantinas gyvenimą įtakos tiek, jog lietuviai keliaus daug mažiau į užsienio šalis. Tai gali būti, kad šis sumanymas pasiteisins su kaupu. Skaičiau sąlygas, domėjausi. Mano suplanuoti maršrutai kaip tik atitinka karantino sąlygas – nors ekskursija trunka 4 valandas, tačiau nuo vieno objekto iki kito važiuojama ne ilgiau kaip 20 minučių. O tada visi lipa iš autobusiuko apsidairyti, pasigrožėti gamta. Visos vietos man gerai žinomos, jau išžvalgytos, tad galėsiu ne tik būti gidu, papasakoti šiek tiek istorijos, bet pažadu net patarti, iš kur gausis puiki asmenukė, – užtikrino A.Šmitas.

Organizacijos „Aktyvi Tauragė“ vairą perėmęs Airidas atskleidė, kad kai panašią paslaugą teikė dirbdamas „Taurų nuotykių parke“, ji buvo labai populiari kaip mergvakarių ar bernvakarių atrakcija. Tiesa, dalyviai prašydavo kiek sutrumpinti maršrutą.

– Aš ir dabar manau, kad safaris bus populiari mergvakarių ar bernvakarių programos dalis. Pagal sumanytas užduotis būsimam jaunikiui ar jaunajai galiu suplanuoti maršrutą, padaryti jį trumpesnį, apgalvoti įdomesnius lankytinus objektus. Juolab, kad maršrutas galimas ne tik į Pagramančio pusę. Jau dėlioju įdomius lankytinus taškus ir Rambyno pusėn. Ten tikrai yra unikalių ir gražių lankytinų vietų. Sutinku, Lietuva neturi didelių kalnų, tačiau mūsų šalis be galo graži ir tai turime patys pamatyti, – užtikrintai kalbėjo A.Šmitas.

Mortos Mikutytės nuotrauka

Neseniai iš Jungtinės Karalystės grįžęs pašnekovas įsitikinęs, kad safario paslauga ir galimybe apžiūrėti unikalias Pagramančio regioninio parko vietas pasinaudos ne tik vietiniai tauragiškiai, bet ir kartkartėmis į tėvynę grįžtantys emigrantai. Kaip pats Airidas teigia, jis įgijo patirties užsienyje ir tikisi, kad tai padės vystant šią pramogą.

„Su didžiuliu džiaugsmu ir užsidegimu norime pranešti, kad bundame iš ilgo miego ir pradedame savo veiklą vėl. Vedami namo pagaliau sugrįžusio vadovo Airido Šmito, jau netrukus – kuomet tai bus saugu ir atsakinga – kviesime jus į naujus renginius: žygiuosime, plauksime ir važiuosime visi kartu“, – rašoma „Aktyvi Tauragė“ feisbuko paskyroje.

Ten pat kiek paslaptingai užsimenama ir apie bendradarbiavimą su Tauragės apskritojo stalo organizacija, kuri jungia aktyvią rajono jaunuomenę.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą