Ugniagesiai: tvenkinių ledas šiuo metu ypač apgaulingas

Dalintis:

Jūros upė savaitgalį parodė tikrai įspūdingą vaizdą – ledonešį. Šiuo metu pakrantėse vis dar matosi šio renginio pasekmės – ledo lytys. Tačiau ar visi atkreipė dėmesį, kad jos nėra įspūdingo storio? Šiuo metu ledas vis dar kausto Keramikos, Batakių, Skaudvilės tvenkinius ir kitus rajone esančius  mažesnius vandens telkinius, tačiau yra itin pavojingas.

Savaitgalį sinoptikams prognozuojant nedidelį atšalimą, gali susidaryti įspūdis, kad ledas bus pakankamai tvirtas ir saugus. Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai primena, kad šiuo metu eiti per vis dar užšalusius vandens telkinius labai pavojinga. Ugniagesiai ragina neiti ir nepalikti vaikų prie jų.

Svarbu žinoti, kad vanduo daug lėčiau užšąla ten, kur auga žolės, yra prikritusių medžių šakų ar kitų daiktų, buvo iškirstos eketės ar teka povandeninės srovės. Tokiose vietose ledas būna trapus ir plonas. Ypač atsargiems reikia būti prie kranto, nes čia ledas silpnesnis ir jame gali būti įtrūkimų. Ledas dar pavojingesnis upėse ir vandens telkiniuose su įtekančiais upeliais ar šaltiniais.

Tvirtas ledas visada mėlyno arba žalio atspalvio, o matinės baltos spalvos arba gelsvas ledas yra netvirtas. Niekada nelipkite ant pabalusio ledo, nes jis būna iškorėjęs ir nestiprus. Vieną žmogų išlaiko 7 cm, o grupei žmonių išlaikyti būtinas ne plonesnis kaip 12 cm storio ledas. Pajutus, jog ledas linksta ar pradėjo traškėti, kad neįlūžtumėte, turite padidinti atramos į jį plotą, t.y. atsiremti į ledą rankomis ir gulint šliaužti į krantą.

Už bato ar kitoje greitai pasiekiamoje visuomet turėkite užsikišę ledo smigius. Jie padeda įsikabinti, jei ledas įlūžtų. Būtinai vilkėkite gelbėjimo liemenę su atšvaitais.

Ką daryti įlūžus?

Ugniagesiai gelbėtojai pataria: svarbiausia nepanikuoti, stengtis išsilaikyti vandens paviršiuje. Darydami nereikalingus judesius išeikvosite energiją. Įlūžus ropškitės ant ledo tik į tą pusę, iš kurios atėjote.

Jei pastebėjote skęstantį asmenį, pirmiausia kvieskite pagalbą bendruoju pagalbos telefonu 112 ir garsiai bendraukite su skęstančiuoju. Ledas išlaiko žmogų tik už 3–4 m nuo eketės krašto, todėl skęstančiajam reikia ištiesi medžio šaką, lentą ar numesti virvę. Gelbėjimui galima panaudoti ir tvirtai surištus šalikus. Jeigu nelaimės vietoje yra keli gelbėtojai, jie gali paimti vienas kitą už kojų ir atsigulę ant ledo sudaryti grandinę iki eketės.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą