Vaikų vasaros stovyklos: ministerijos rekomendacijos pasikeitė

Dalintis:

Vis labiau švelninant karantiną, paskelbta džiuginanti informacija ir apie vaikų užimtumą vasaros metu. Vyriausybė leido organizuoti vasaros stovyklas, o Tauragės rajono savivaldybė pranešė apie paskirstytas lėšas stovyklų organizatoriams. Tačiau Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijose buvo nurodyta, kad stovyklose nerekomenduojama dalyvauti sergantiems lėtinėmis ligomis. Tik tokia rekomendacija galiojo neilgai.

Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė rekomendacijas, kaip saugiai organizuoti vaikų poilsio stovyklas vasaros metu. Be abejo, svarbiausias reikalavimas – kad kiekvienas stovyklos dalyvis būtų sveikas, nekarščiuojantis. Kiekvienam atvykusiam turės būti pamatuota kūno temperatūra.

Taip pat skelbiama, kad stovyklos metu kuriam nors iš vaikų pasireiškus ligos simptomams, karščiavimui, šis turės būti nedelsiant izoliuotas. Apie vaiko būklę stovyklos organizatoriai turės nedelsdami pranešti vaiko tėvams ir konsultuotis su Karštosios koronaviruso linijos konsultantais dėl tolimesnių veiksmų.

Vaikus vasaros stovyklose bus būtina skirstyti ne didesnėmis nei 15 vaikų grupėmis. Jei bendras stovyklos dalyvių skaičius didesnis, vaikus organizatoriai turėtų suskirstyti mažesnėmis grupelėmis ir užtikrinti, kad vaikai grupėse nesimaišytų. Ministerijos tvirtinimu, svarbu, kad vaikai ir stovyklos darbuotojai vengtų kontaktų su pašaliniais asmenimis.

Tarp rekomendacijų ir ribojimų nurodoma, jog stovyklos darbuotojai turi vengti kontakto su vaikais, laikytis saugaus bent 1 m atstumo. Tačiau jei kontaktas būtų neišvengiamas, tuomet būtina riboti jo laiką.

Visi šie punktai vardijami kaip rekomendacijos organizuojant stovyklas. Tačiau „Tauragės kurjeriui“ besidomint, kas bus su lėtinėmis ligomis sergančiais vaikais ir ar tikrai ministerijos rekomendacijos yra tik rekomendacinio pobūdžio, situacija apsivertė. Rekomendacija stovyklose nedalyvauti lėtinėmis ligomis sergantiems vaikams atšaukta, kaip ir rekomendacija nedirbti stovyklose rizikos grupės amžiaus darbuotojams (virš 60 metų amžiaus ar sergantiems lėtinėmis ligomis).

Tauragiškė gydytoja, vaikų pulmonologė Iveta Skurvydienė svarstė, kad stovyklų organizatoriai gali turėti papildomų rūpesčių.

– Bronchų astma, cistinė fibrozė, cukrinis diabetas tikrai bus lėtinių ligų sąraše. O dėl kitų ligų reikėtų tikslintis. Stovykloje tikrai nebus epidemiologų, sukarščiavus vaikui dažnas pagalvos apie COVID-19. Bus problemų stovyklų organizatoriams, aš taip manau, – teigė I.Skurvydienė paklausta, ar lėtinė liga gali tapti nuosprendžiu uždrausti vaikui dalyvauti stovykloje.

Tauragės rajono savivaldybė paviešino vaikų vasaros poilsio programoms paskirsčiusi per 58 tūkst. eurų. Pinigai atiteko 29 programoms. Praėjusiais metais vaikų vasaros stovykloms savivaldybė taip pat buvo skyrusi apie 60 tūkst. Eur, tačiau tąkart dėl finansavimo kreipėsi daugiau stovyklų organizatorių. Daugiausiai lėšų – 6 tūkst. eurų – atiteko Batakių evangelikų liuteronų parapijos organizuojamai stovyklai. 4300 Eur gavo Tauragės moksleivių kūrybos centro organizuojama stovykla „Veringa – geros nuotaikos stovykla 2020“, o 3800 Eur atiteko Tauragės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ suplanuotai stovyklai. Kitų stovyklų organizatoriai tenkinasi mažesne parama. Mažiausia katilo dalis teko bendruomenei „Skaudvilės kraštas“ – planuojamai stovyklai skirti 500 eurų. 900 eurų skirti Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centro suplanuotoms vasaros stovyklos veikloms.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą