Valandai bus išjungti šventiniai papuošimai

Dalintis:

Lietuva solidarizuojasi su nuo Rusijos agresijos kenčiančia Ukraina. Šįvakar daugelyje savivaldybių, taip pat ir Tauragės, bus valandai išjungtos šventinės lemputės gatvėse ir aikštėse.

Šiandien minima žiemos saulėgrįža, kai turėsime ilgiausią naktį ir trumpiausią dieną. Sakoma, kad nuo šios dienos pamažu dienos ilgėja, sugrįžta saulė.

Ukrainoje karas tęsiasi nuo pat vasario 24-osios. O pastarosiomis savaitėmis atkakliai puolami infrastruktūros objektai, dėl ko ukrainiečiams stinga elektros, kai kur jos ir išvis nėra. Tamsa kai kuriose šalies vietose tęsiasi nuo spalio mėnesio.

Vienijantis su šia šalimi, paskelbta tarptautinė iniciatyva „Valanda už Ukrainą“, prie kurios jungiasi ir Lietuva. Šviesos užges daugelyje savivaldybių. Naujienų portalai skelbia, kad prisijungs prie akcijos Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Rokiškis, Vilkaviškis,

Apie dalyvavimą akcijoje informuoja ir Tauragės rajono savivaldybė. Šviesos Tauragės mieste bus išjungtos 20 val. Pranešama, kad bus išjungtos pagrindinės eglės lemputės, aikštėje esantys papuošimai.

– Išjungsime papuošimus Pilies aikštėje. Kitaip neis, nes nėra viskas pajungta per vieną kompiuterį. Gatvių apšvietimai yra atskirai pajungti, – kalbėjo miesto seniūnas Žilvinas Majus.

Prie akcijos prisijungti raginami ir visi Lietuvos gyventojai. Bent valandai išjungti švieseles savo namuose, simboliškai išreiškiant palaikymą ukrainiečiams.

Akcijos iniciatoriai skelbia, kad taip siekiama paskatinti visus bent tą valandą įsivaizduoti, kaip šventes minės Ukrainos žmonės. Didelė jų dalis švęs be elektros ar šilumos.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą