Vietoj gėlių siūlo dovanoti braškių puokštes

Dalintis:

Važiuojančiųjų pasigrožėti nuo Rambyno kalno atsiveriančiu įspūdingu kraštovaizdžiu žvilgsnius traukia pakelėje stovintis savitarnos prekystalis, ant kurio – parduodamos braškių puokštės. Snieguolė Stakvilionė džiaugiasi, kad iki šiol nė viena puokštė nuo prekystalio nedingo, o dėžutėje pinigų ji randa net daugiau, nei puokštės kainuoja.

Snieguolė Stakvilionė pasakojo, kad ilgai laukti pirkėjų netenka – jau po kelių dienų braškių puokščių ant prekystalio nebelieka, todėl atneša naujų krūmelių, augančių vazonėliuose ir sukrovusių žiedus ar jau prinokinusių dideles, gardžiai kvepiančias ir sultingas uogas. Vazonėlius šeimininkė papuošia pakavimui skirta skaidria plėvele. Pasiėmus puokštę pinigus reikia įmesti į dėžutę, kainos nurodytos. Prieš kelias dienas didesnė puokštė kainavo 7 Eur, o mažesnė – 5 Eur, ant prekystalio puikavosi dviejų rūšių. Prekystalis stovi prie sankryžos, esančios važiuojant link Rambyno kalno (Rambyno g. 32).

– Kiekvieną dieną jau nebeprekiaujame, kadangi vėlyvosios braškės ilgiau noksta ir jų mažiau. Braškyną įkūrėme prieš 11 metų, o braškių puokštes pardavinėti sugalvojau šiemet. Pernai jas pardavinėjau tik vazonuose, o šiemet sugalvojau truputį kitaip, kad vietoj gėlių žmonės savo bičiuliams galėtų padovanoti žydinčias ar jau su uogomis braškes. Tai daug smagesnis variantas. Manęs dažnai klausia, kaip jas prižiūrėti ir auginti. Kitiems metams turiu dar daugiau idėjų, tik dabar nenoriu jų atskleisti. Visa tai darau, kad linksmiau būtų gyventi, – pasakojo jauna moteris.

Vienos braškės dar tik augina uogas, o kitos jau prinokinusios. Reginos Genienės nuotrauka

Snieguolė patikino, kad vazonėliuose – tikrosios braškės, įprastai auginamos ne dėl grožio, jos ne tos rūšies su gražiais žiedais, kokiomis prekiaujama turguose. Snieguolės šeima braškių daigus parsivežė iš Olandijos, jos remontantinės, auginamos ir šiltnamiuose, ir lauke, todėl derlius skinamas net tris kartus per sezoną.

– Mūsų sąlygomis galima auginti vazonuose, šiltnamyje ir lauke. Aš pati išbandžiau, žiemą kuo puikiausiai lysvėje peržiemojo ir vedė kelis derlius iki pat šalnų. Lysvėje krūmeliai auga dar gražesni. Šios rūšies braškės labai skanios. Prekiauti jomis pradėjau balandžio pabaigoje. Pirmą dieną žmonės sustodavo, fotografuodavo, nesuprato, kas čia. Antrą dieną su vyru žiūrime, kad trūksta vazonų. Patikrinome pinigų dėžutę ir radome palikta daugiau eurų nei tos puokštės kainavo. Gegužės mėnesį ir birželio pradžioje žmonės labai pirko, – džiaugėsi pašnekovė.

Nusipirkus braškių puokštę, augalą galima ir toliau auginti vazone. Tik Snieguolė rekomenduoja jį persodinti į didesnį vazoną, pastatyti ant lėkštutės, į kurią reikia pripilti vandens.

– Geriau braškę girdyti iš apačios, nes per lapus laistant gali puvinys įsimesti. Braškių kainos kelios, priklauso nuo žiedynų gausos. Kuo daugiau turi žiedynų, tuo brangesnė. Turguose tikrai tokios braškės negausite, čia yra tikroji, graži, blizgi, desertinė braškė, tik mes, braškininkai, tokių gauname. Jos dera iki pat šalnų, leidžia ūselius, todėl galima pasidauginti. Bandėme lietuviškas veisles auginti, bet jos labai opios, – viską apie braškes išmananti kalbėjo Stakvilionių braškyno savininkė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.