fbpx

Realybės šou – apie realybę karantino burbuluose

Dalintis:

Lietuvos televizijų kurti realybės šou pastarąjį dešimtmetį didžiulį žiūrovų dėmesį sunkiai pelnydavo. Jei prieš 19 metų pirmojo realybės šou „Akvariumas“ transliacijų žiūrovai laukdavo nekantraudami, vėlesni prodiuserinių kompanijų darbai pamažu nukeliavo į antrą planą. Ir ko tik nedarė šou kūrėjai versdamiesi per galvas, kad tik įtiktų žiūrovui.

Dainos, šokiai, meilės intrigos, intymios paslaptys ar gėda, kurią atskirti nuo tėvų šeimai užtraukia vos pilnametystę perkopę vaikai. Nepadėjo ir seksas. Po audringų naktų dažniausiai pasmerkimo sulaukdavo moterys ir tai dienai ar dviem. Kuo toliau, tuo vis rečiau žiūrovai įsijungdavo televizorius, bet paradoksas – pradėjus realybės šou kiaurą parą transliuoti internete, lūždavo serveriai. Žiūrovai, o dažniausiai žiūrovės, netrukdavo dalyviams priklijuoti mylimukų ir kenkėjų etikečių ir net paminučiui konspektuodavo kas ką pasakė, siųsdavo į televiziją meškiukus, saldainius, dovanas ir meilės prisipažinimus. Kaip ir beveik visas gyvenimas, taip ir televizija persikėlė į internetą.

Po ilgesnės pertraukos internete ir televizijoje – vėl realybės šou. Šįkart jo gimimą nulėmė dabartinė situacija pasaulyje. TV3 televizijos kūrybos direktorius Arvydas Rimas šią savaitę pranešė: „…Netekome koncertų, pasirodymų, spektaklių, o kartu – įspūdžių ir pramogų. Pilkoka ir nuobodu… Taigi nutarėme, kad pats laikas keisti šią situaciją ir mylimus atlikėjus sugrąžinti į sceną – mūsų visų džiaugsmui. O sujungus du žanrus – realybės ir sekmadienio „shiny floor“, padaryti unikalų ir išskirtinį projektą. Emocijas, draugystę, konfliktus, išgyvenimus, kūrybos užkulisius ir savaitės darbo rezultatą – pasirodymus didžiojoje scenoje“.

Tikinama, kad žinomi Lietuvos muzikantai, atlikėjai ir kūrėjai apsigyvens vienoje šou erdvėje ir juos stebėti galėsime kiaurą parą. Būtent žiūrovai turės teisę kažkurią žvaigždę išmesti iš šou. Šis projektas turėtų sulaukti sėkmės. Juk taip ir knieti pamatyti, kokius triusikus kasdien nešioja žvaigždės, ką jos valgo, ar knarkia miegodami ir ne tik. Uždaroje erdvėje tarp svetimų žmonių, svetimoje aplinkoje beveik visi 100 procentų išlaisvina ir labiausiai slėptus vidinius demonus. Ir čia vargu ką surežisuosi, kai kiaurą parą įjungtos kameros. Neįdėsi reikiamų žodžių į svetimas lūpas ir norimo skandalo nesukurpsi.

Realybės šou visada prasideda nuo idėjos, o tada eina techninis pasiruošimas, kamerų montavimas, komandos formavimas ir itin kruopšti dalyvių atranka. Žmonės turi būti skirtingi, juokingi, kartais pikti ar turintys keistų įpročių. Paradoksas – dalyvaudamas realybės šou gali būti beprotiškai įdomus, gražus ir protingas, bet žiūrovai dažnai pasirinks tą, kuris visų atstumtas liūdi kamputyje. Su žvaigždėmis gal bus kitaip. Beprotiškai knieti pamatyti, kokios tos šiandieninės Lietuvos žvaigždės, bet tikrai sunku suprasti jų pasiryžimą būti narstomiems iki apatinių. Ar žiūrėsiu naująjį šou? Tikrai taip.

Realybės šou verta žiūrėti vien dėl jį kuriančios komandos bemiegių naktų. Šiais laikais, kai žiūrėti į realybės šou dalyvius galima 24 valandas per parą, tiek laiko pasikeisdami juos stebi ir žurnalistai, redaktoriai, prodiuseriai, režisieriai, tiesioginių transliacijų režisieriai, operatoriai ir būrys jų asistentų. Apie užkulisius būtų galima kurti atskirą realybės šou ir dažnai jis būtų daug įdomesnis nei variantas, rodomas televizoriaus ekrane.

Gerai pagalvojus, net turėdamas milžinišką realybės šou kūrimo patirtį vargu ar surežisuotum tokį šou, kuris dabar vyksta pasaulyje.

Data, kada bus pradėtas rodyti naujasis TV3 televizijos projektas „Didysis šou burbulas“, laikoma paslaptyje. Žinoma tik tiek, kad tiesioginės transliacijos vyks sekmadieniais, o kiaurą parą dalyvius bus galima stebėti Go3 internetinėje platformoje.

Dalintis:

Palikite komentarą