14-tą kartą visuose kampeliuose aidėjo Lietuvos himnas

Dalintis:

Šiandien, minint Valstybės dieną, pratęsta iniciatyva, kurios metu visuose pasaulio kampeliuose esantys lietuviai 21 valandą vieningai užtraukia Lietuvos himną. Pilies aikštėje susirinko ir tauragiškiai.

Valstybės dienos minėjimas Tauragėje prasidėjo 20 val. Susirinkusiems žiūrovams koncertinę programą demonstravo folkloro šokių ir dainų ansambliai. Šįkart buvo galima išvysti ne tik mėgiamą ir gerai žinomą ansamblį „Jūra“, bet ir svečius – pasirodė kolektyvas iš Telšių „Mastis“ bei „Aukštaitija“ iš Švenčionių.

Koncerto „Sudainuokime Lietuvą“ metu neliko pamiršti ir ukrainiečiai, kurie vis dar kenčia nuo Rusijos agresijos – chorai ant scenos užtraukė Ukrainos himną.

Lietuvių liaudies šokiai ir dainos džiugino susirinkusius. Ne vienas plojo į ritmą ar kartu dainavo. Minioje buvo matyti ir trispalvės spalvomis margintos suknelės, marškinėliai ar vėliavėlės.

Liepos 6. Nojaus Urbučio nuotrauka

Lygiai 21 val. visi susirinkusieji stojo „Tautiškai giesmei“.

Po trumpos techninės pertraukos scenoje pasirodė garsus atlikėjas Martynas Kavaliauskas su gyvo garso grupe. Susirinkusiems jis atliko ir gerai žinomus lietuviškus kūrinius, prisiminti ir garsūs pasauliniai hitai, išjudinę žiūrovus, gausiai susibūrusius prie scenos.

Primename, kad vieningo „Tautiškos giesmės“ giedojimo tradicija prasidėjo 2009 metais, minint Lietuvos tūkstantmetį. Viso pasaulio lietuviai paraginti giedoti Lietuvos himną ir parodyti savo vienybę, skleisti tautiškumą. Iniciatyva išaugo į gražią kasmetinę tradiciją.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą