fbpx

18 koronaviruso židinių: ką tai reiškia įmonėms?

Dalintis:

Kasdien pranešama apie vis naujus koronaviruso atvejus, kartu – ir židiniais tampančias įmones bei įstaigas. Tauragės rajone tokių – jau 18.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamentas skelbia, kad šiuo metu Tauragės rajone yra beveik dvi dešimtys koronaviruso židiniais tapusios įmonės ir įstaigos. NVSC Tauragės departamento Vidaus administravimo skyriaus vedėja Albina Urbutienė patikslino, kad židiniu įmonė ar įstaiga laikoma tuomet, kai joje nustatomi du ir daugiau susirgimų COVID-19. Šiuo metu židiniais laikomos šios įmonės: „Netmark“, „Spaisvilė“, „Jupiter Bach Lietuva“, „Alantas“, „Egersund Net“, Tauragės šeimos gerovės centras, „Modest“, Tauragės „Šaltinio“ progimnazija, „Kristensen&Kristensen“, Tarailių pagrindinės mokyklos lopšelis-darželis, „Vilkyškių pieninė“, Tauragės autobusų parkas, Tauragės ligoninė, Techninių apžiūrų centras, Tauragės vaikų reabilitacijos centras-mokykla „Pušelė“, Tauragės butų ūkis, Adakavo socialinės globos namai bei šių namų Tauragės padalinys.

– Jei susirgo du žmonės, tai jau laikoma židiniu. O jeigu židinyje visi pasveiko, tačiau netrukus fiksuotas dar vienas susirgimas, tai įstaiga ir toliau laikoma židiniu. Yra numatytas 14 dienų terminas, per kurį įmonė yra židinys ir privalo laikytis Operacijų vadovo įsakymų ir rekomendacijų, – pasakojo A.Urbutienė.

Paklausus, ar 18 židinių rajone yra daug, pašnekovė patikino, kad ir vienas židinys reikšmingas bei svarbus viruso valdyme.

– Nuo sergančiojo gali užsikrėsti kolegos, šeimos nariai. Galima kitus užkrėsti ir to nežinant, kol nejauti simptomų, – dėstė NVSC Tauragės departamento atstovė.

Sveikatos apsaugos ministro sprendimu, jei tik įmanoma, įmonės turi dirbti nuotoliniu būdu. Jei tai neįmanoma, vadovai privalo užtikrinti, kad darbe būtų tik sveiki ir neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių darbuotojai. Taip pat turi būti užtikrinti atskiri valdomi darbuotojų srautai, kad dirbantieji turėtų kuo mažiau kontaktų.

Patikimiausi apsisaugojimo nuo koronaviruso būdai išlieka veido kaukės ar respiratoriaus dėvėjimas, dažnas rankų plovimas muilu arba dezinfekavimas specialiais skysčiais. A.Urbutienė tvirtino, kad esant galimybei pravartu dėvėti veido apsauginę kaukę ir šalmą akims.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą