fbpx

60 metų kartu: vienas kitą tebevadina meiliais žodeliais

Dalintis:

Šiandien, gegužės 29-ąją, Aukštupių kaimo gyventojai Ona (85) ir Juozapas (87) Dragūnai švenčia deimantines vestuves. Taigi kartu jie jau 60 metų – ne tik užaugino šešis vaikus ir pasistatė namus, bet ir vienas kitam išsaugojo švelnius jausmus. Ir sulaukę gyvenimo saulėlydžio Ona ir Juozapas vienas kitą tebevadina meiliais žodeliais. Senelius aplanko 10 anūkų ir 18 proanūkių.

Svarbiausia – šeima ir darbas

Dragūnai gimė ir augo Tauragės krašte: Onutė – Pryšmantų, Juozapas – Kaupių kaime. Dukra Regina pasakojo, kad tėveliai buvo išskirtinio darbštumo – augindami mažus vaikus statėsi namus. Tėvelis dirbo kolūkyje traktorininku, o mamytė rūpinosi pamečiui gimusiais šešiais mažyliais. Vertėsi ūkiškai, augino keletą karvių, daug prieauglio, nupenėdavo po keletą meitėlių, turėjo didžiulį daržą.

– Susituokę tėtis su mamyte iš vienkiemio atsikraustė į Aukštupių kaimą, kur iki šiol tebegyvena. Mus užaugino, išleido į gyvenimą, visiems vestuves iškėlė, miestuose įsikūrusius daržovėmis, pieno ir mėsos produktais aprūpindavo, – kalbėjo senjorų dukra. – Mamytė labai mėgsta gėles, sodyba kasmet skendėdavo gėlių žieduose. Kai maži buvome, mums rūbelius mama pati pasiūdavo. Visad gražiai aprengdavo, nors buvome daugiavaikė šeima, niekuomet neskurdome. Tėveliai labai daug dirbo, kad tik mums nieko netrūktų. Dabar mes jiems padedame.

Onos ir Juozapo vestuvių diena – 1960-aisiais. Asmeninio albumo nuotrauka

Sunkiai dirbo, valgė riebiai

Pasak Reginos, tėvelis – darboholikas. Net ir dabar, kai sveikata jau nebe tokia kaip anksčiau, vietoje nenustygsta – vis susiranda kokios nors veiklos. Žvejybai, grybavimui nerasdavo laiko – visą gyvenimą jam rūpėjo, kaip išlaikyti šeimą ir uždirbti pinigų, kad nepritrūktų gardaus kąsnio. Ištaikęs laisvą minutę vis su vaikais bendraudavo, buvo jiems švelnus ir dėmesingas. Turi puikų balsą, nuolatos jį kviesdavo giedoti laidotuvėse. Abu su mama puikiai šokdavo – įvairiose šventėse atkreipdavo visų dėmesį ir net laimėdavo prizų.

Mamytė – puiki šeimininkė, ypač skaniai gamino lietuviškus tradicinius patiekalus, tėvelis labiausiai mėgdavo jos keptą kugelį. Šeimoje riebiai ir sočiai valgydavo, kadangi daug ir sunkiai dirbo. Ir dabar Juozapas dukros Reginos prašo išvirti riebesnės sriubos – tokia esanti pati gardžiausia, nors sulaukęs garbaus amžiaus mėsos mažiau valgo, rečiau ir savo mėgiamų lašinukų paskanauja.

Visada buvo geri šokėjai, dalyvaudavo šokių varžytuvėse ir net prizų laimėdavo. Asmeninio albumo nuotrauka

Santarvės paslaptis

Aukštupiuose, savo statytuose ir išpuoselėtuose namuose, Dragūnai gyvena jau daugiau nei 50 metų. Vaikai džiaugiasi, kad tėveliams dar užtenka jėgų savimi pasirūpinti, o maisto jie atveža kasdien. Dukra pasakojo – jai smagu matyti, kaip mamytė rūpinasi tėveliu: kad šis vienmarškinis neišeitų į kiemą, padeda šilčiau apsirengti, apriša šaliką, uždeda kepurę ir visada rūpestingai paklausia, ar nepraalko.

– Abudu prisilaiko vienas kito. Mamytė visuomet buvo švelni su tėveliu, jį meiliai tėveliuku tebevadina. Žinoma, buvo visko gyvenime – baltesnių ir juodesnių dienų, bet vienas kitą paremdami ir toliau gyvena, – kalbėjo senjorų dukra. – Jiedu išsaugojo brandžios meilės jausmą, rūpinasi vienas kitu, yra mums sektinas pavyzdys.

Ona ir Juozapas Dragūnai. Asmeninio albumo nuotrauka

Oną ir Juozapą vaikai labai myli. Gyvendami netoliese susirenka jų pasveikinti ne tik per vardadienius ir gimtadienius – pas juos organizuoja įvairias šventes su staigmenomis ir prizais. Sekdami tėvelių pavyzdžiu, ir visi jų vaikai gyvena sėkmingose santuokose. Dukra Regina netrukus minės savo vedybinio gyvenimo 40-ąsias metines. Jos nuomone, tėvelių ilgametės santarvės priežastis – vienas kito supratimas ir sutarimas.

– Santuoka neišyra, kai žmona ir vyras vienas kitą supranta ir atleidžia, kai reikia. Gyvenime visko būna – ne vien tik džiaugsmas. Būna ir ašarų, bet tai juk normalu. Mes gyvename santuokoje, taip pat anūkai – nėra mūsų šeimoje išsiskyrusių, – pasakojo Regina. – Dievo dovana, kad tėveliai tokio gražaus amžiaus sulaukė ir kartu gyvena. Jie visiems buvo geri, visus mylėjo ir myli. Dėkojame tėveliams, kad mums dovanojo gyvenimą ir mokė, kaip reikia gyventi, buvo mums pavyzdžiu.

Deimantinių vestuvių proga Oną ir Juozapą Dragūnus sveikins patys artimiausi žmonės – karantino laikotarpiu vaikai tėvelius saugo, todėl didelės puotos nekels.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą