fbpx

Adakave – įspūdingos Joninės

Dalintis:

Sekmadienį Adakave bendruomenės nariai ir svečiai linksminosi tradicinėje šventėje – Adakavo krašto žmonių Joninių sueigoje. Vidurdienį bažnyčioje vyko šv. Jono atlaidai, vėliau Adakavo parko vasaros estradoje koncertavo muzikos kapelos, vokaliniai ansambliai ir šokių grupės. Šventę vainikavo grupė „Balius“, gegužinė, vainikų plukdymas ir didžiulis Joninių laužas.

Renginį vedė Adakavo bendruomenės pirmininkė, kultūrinių renginių organizatorė Lina Maraulienė su adakaviškiu, Skaudvilės bendruomenės teatro aktoriumi Sauliumi Vingiu. Susirinkusiems jie papasakojo, kad Adakavas yra seniausia Tauragės rajono gyvenvietė. Tai liudija rastos akmeninės trinamosios girnos, saugomos Skaudvilės muziejuje. Čia prieš 270 metų dvarą pasistatė Jonas Adakauskis. Adakavo parkas užėmė 3 ha plotą, buvo 8 tvenkiniai. Iki šiol parke auga medžiai, kurių skersmuo siekia net vieną metrą. Liepų alėja veda į buvusius dvaro rūmus, kuriuose įsikūrę socialinių paslaugų namai.

– Šv. Jono atlaidai vyko Adakavo Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, kuri statyta prieš 227 metus. Daug priežasčių turime šiandien švęsti Jonines, – kalbėjo pirmininkė. – Pagonybės laikais šią šventę vadino Rasomis ar Kupolėmis ir švęsdavo net dvi savaites. Džiugu, kad kasmet ta proga tėviškėje apsilanko kraštiečiai, išvykę gyventi svetur. Širdį džiugina žmonių gerumas, dosnumas ir sutelktumas. Šv. Jono atlaidus bažnyčioje papuošė Tauragės kultūros centro styginių ansamblio „Skercino“, vadovaujamo V.Bartušienės, koncertas.

Joninės Adakave. Reginos Genienės nuotrauka

Joninių šventę Adakavo parke pradėjo Skaudvilės folkloro ansamblis „Inkstiliuks“, su deglais iškilmingai įėjęs pro šventinius vartus. Linksmino Pilsūdų šokių grupė „Vijūnė“ ir Skaudvilės liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“ (vadovė Rasa Bartkuvienė). Pasirodė Skaudvilės kultūros namų šokių grupė „Žvorūna“ (vadovė J.Griškuvienė), Adakavo kultūros namų mišrus vokalinis ansamblis ir Adakavo bendruomenės kapela (jų vadovė P.Šlepavičiūtė). Koncertavo Adakavo socialinių paslaugų namų moterų ansamblis (vadovė A.Šlepavičienė), Trepų bendruomenės ansamblis „Narasa“ (vadovas S.Kazakevičius), linksmos muzikos ansamblis „Padkava“ iš Šilalės (vadovas A.Juodviršis) ir grupė „Balius“.

Susirinkusius sveikino ir dovanas įteikė klebonas Arūnas Bladžius, tarybos nariai Jolanta Skrodenienė, Vidas Bičkus, Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis, Adakavo krašto ūkininkai. Į šventę atvyko ir sugrojo buvę kraštiečiai bandonininkai Juozas Milašius ir Liudvikas Milašius, jiems pritarė Petras Lengvutis. Bendruomenė pagerbė Jonus ir Jones, juos vainikavo ąžuolo vainikais. Visi vaišinosi žemaitiška šilkine koše, kurios buvo išvirta daugiau nei 50 litrų, gardžiavosi gira, namine duona ir bandelėmis. Šeimininkės surengė mugę, veikė lauko prekyba. Buvo uždegtas Joninių laužas, merginos plukdė vainikus, linksminosi gegužinėje.

Joninės Adakave. Reginos Genienės nuotrauka

L.Maraulienė pasakojo, kad Adakavo bendruomenės žmonės yra nuostabūs – reikia tik užsiminti ir jie atskuba į talką. Ji ypatingai didžiuojasi Adakavo krašto šeimininkėmis. Už švaros palaikymą per Jonines dėkoja Adakavo socialinių paslaugų namų kolektyvui, už vaišes, lauknešėlių paruošimą – Danutei ir Petrui Lembučiams, Rasai Laugalienei, Angelei Neteckienei, Ingridai Karčiauskienei, Ilonai Šaliutei, Marytei Remeikienei, Vaidai Grikšelienei ir Rimai Loveikienei. Už įspūdingas dekoracijas – Ilonai Šaliutei ir Dainiui Mėliniui. Už techninę pagalbą – Linai Rimkienei, Reginai Vingienei, Kazimierui Kariniauskui, Dainiui Kaminskui, Petrui Radžiui, Rolandui Gudavičiui, Tomui Remeikiui, Juditai Remeikytei, Akvilinai Maraulytei, Zitai Jarašiūnienei ir Remigijui Marauliui. Už gėles – Violetai Valantiejienei ir Ingridai Karčiauskienei. Už dalyvavimą mugėje – Vaidai Grikšelienei ir Rimai Loveikienei, ūkininkams už paramą – Tomui ir Neringai Remeikiams, Rolandui ir Editai Valančiams, Rokui ir Ingridai Macaičiams, Jonui ir Linai Liūbancams.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą