Adakave situacija jau valdoma

Dalintis:

Šią savaitę suliepsnojęs didžiausias rajone koronaviruso židinys Adakavo socialinių paslaugų namuose pagaliau tapo valdomu.

Šeštadienio vakarą „Tauragės kurjeriui“ Adakavo socialinių paslaugų namų direktorė Kristina Anulienė patvirtino sulaukusi Tauragės rajono savivaldybės pagalbos. Direktorė pasakojo nuolat telefonu bendraujanti su meru Dovydu Kaminsku. Į pagalbos šauksmą atsiliepė ir Tauragės ligoninė. Ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis patikino jau pirmadienį atsiųsiąs mobilią medikų brigadą, kuri užtikrins sergančiųjų Adakave priežiūrą. Skaudvilėje įsikūrusios privačios klinikos medikai Adakavo specialistus konsultuos nuotoliniu būdu.

– Šiandien koronavirusu serga 98 socialinių paslaugų namų gyventojai. Serga ir 14 medikų. Liko tik viena sveika slaugytoja. Padėtis kritinė, bet jau valdoma. Mane patikino, kad padės ir Užimtumo tarnyba, kuri deleguos laisvus medicinos specialistus, ir savivaldybė, ir ligoninė. Pagaliau mus išgirdo. Tapome infekcijos ligonine ir pagaliau sulaukėme pagalbos. Medikai, kurie serga besimptome viruso forma, sutiko izoliuotis ir gyventi, ir dirbti Adakave. Ačiū, jiems už tai, – sakė socialinių namų vadovė.

Pasak K.Anulienės, šiai dienai yra du sunkūs, gretutinių ligų turintys ir koronavirusu užsikrėtę gyventojai. Jie perduoti Tauragės ligoninės žinion. Mirčių šeštadienį neužfiksuota.

Per penktadienį, iki 20 valandos, oficialiai Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre fiksuoti rekordiniai 47 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai Tauragės rajone. NVSC fiksuoja duomenis kasdien iki 20 valandos. Būtent todėl skaičiai nesutampa su Lietuvos  statistikos departamento skelbiamais skaičiais. Virusas, pasak NVSC Tauragės departamento direktorės Gilmos Masiulionienės, plinta ne tik Adakave, bet ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione, privačiose įmonėse, ugdymo bei gydymo įstaigose. Taip pat fiksuojami pavieniai šeiminiai atvejai.

Situacija Tauragės rajone įtempta. Sergančiųjų skaičiai kinta kasdien. Medikai prašo likti sąmoningais, dėvėti veido kaukes, nesant rimtai priežasčiai – neiti į viešumą. Susitelkimo ir supratimo Tauragės rajono gyventojų prašo ir meras Dovydas Kaminskas. Saugodami save, apsaugosime ir vienas kitą. „Tauragės kurjeris“ primena – kaukes dėvėti būtina visose viešose vietose. Būtina uždengti nosį ir burną, laikytis saugaus atstumo, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą