Aistros dėl sankryžos Dacijonuose: rūpinantis pėsčiaisiais ignoruojami vairuotojai

Dalintis:

Pernai rugsėjį prasidėjusi Dacijonų kaimo Mokyklos gatvės sankryžos pertvarka gyventojams kelia baimę – prognozuojama, kad susiaurinus gatvę čia pasipils eismo įvykiai, o žiemą pasnigus ir nenuvalius įvažiavimo sankryžoje neprasilenks automobiliai. Gyventojai svarsto, ar sostinėje prasidėjęs gatvių siaurinimo vajus nepersikėlė į Tauragę.

Dacijonuose sodybą turintis ir per savaitę bent kelis kartus šiuo keliu važiuojantis tauragiškis Arvydas Šimanauskas jau organizuoja kaimo gyventojų parašų rinkimą ir žada kreiptis į savivaldybę bei Vyriausybę – kol dar laikas, prašys nesiaurinti kelio. Žmonės tik tada, kai kelininkai sustatė įspėjamuosius stulpelius, suprato, kad pagrindinė sankryža pasikeis iš esmės.

– Pažiūrėkite, kaip kelio ženklai sustatyti. Aišku, kaip taip darys ir įvažiavimą į Dacijonus. Kas man paaiškins, kur logika – išsukant į dešinę kelias siaurėja į kairę? Čia daroma sankryža, kurioje jau dabar užprogramuotos avarijos. Į kairę išsukimui neturiu jokių priekaištų, bet kodėl čia taip padaryta? Juk eismas iš Dacijonų į Tauragę intensyvus, rytais net mašinų eilė susidaro, – pakvietęs „Tauragės kurjerio“ žurnalistus susitikti prie įvažiavimo į Dacijonus pasakojo A.Šimanauskas.

Vyras tikina, kad ir Tauragėje, kai buvo kapitališkai remontuojamos kai kurios gatvės, gyventojai rinko parašus ir prašė jų nesiaurinti. A.Šimanauskas sako, kad tokia iniciatyva pavyko. Tikisi, kad į skundus bus atsižvelgs ir šįkart.

– Dabar šitame susiaurintame kelyje negali prasilenkti du automobiliai. Jei lengvieji dar išlaviruoja, kai vienas važiuoja kelkraščiu, o ne keliu, tai prasilenkti sunkiasvorėmis mašinomis, šiukšliavežėmis – neįmanoma. Skambinome į savivaldybę, bet niekas atsakomybės neprisiima. Gal iš Vilniaus kelių siaurinimas jau pasiekė Tauragę, – svarsto tauragiškis.

Sankryža Dacijonuose. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Tauragės rajono savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Faustas Sragauskas patikino, kad kelio remonto darbus atlieka ne savivaldybė, o Lietuvos automobilių kelių direkcija.

– Dacijonuose vienu metu vykdomi du projektai: šaligatvių tiesimo ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos projektas – kapitališkai remontuojamas kelias. Jie tvarkydami kelią buvo uždarę ir vieną įvažiavimą į Dacijonus. Atsakymus į gyventojo priekaištus turėtų pateikti Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovai. Ne mūsų projektas tai yra, todėl komentuoti kelio sprendimų negaliu, – sakė F.Sragauskas.

Dacijonų gyventojas tikino, kad į kaimą gali važiuoti ir senuoju keliu, bet tada atstumas pailgėja kilometru.

– Darbai tie seniai prasidėjo, tvarkė šaligatvius, viskas gerai padaryta, bet ką su keliu daro, niekas nesupranta. Iki tol, kol nebuvo kelio pertvarkos, nei čia eismo įvykių įvykdavo, nei skundų buvo. Dabar panašu, kad avarijos bus dažnos, – mano Arvydas.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovas Saulius Jansonas atsakymus į skaitytojų klausimus atsiuntė raštu.

„AB Lietuvos automobilių kelių direkcija valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 4505 Tauragė–Vališkiai–Sakalinė ruože nuo 0,676 iki 2,576 km vykdo kapitalinį remontą, įrengiant pėsčiųjų ir dviračių taką. Įgyvendinant projektą ties Dacijonų kaimu pertvarkoma sankryža su Mokyklos gatve. Sankryžoje naikinamas dubliuojantis išvažiavimas į kelią Nr. 4505. Pagal Mokyklos gatvės esamą kategoriją eismo juostos plotis projektuojamas 2,50 m, posūkio spinduliai – 6 m. Atitinkamos gatvės kategorijos parametrai nustatomi pagal statybos reglamento reikalavimus. Minėta gatvė priskiriama mažesnio eismo gatvės kategorijai, kur prioritetas teikiamas pėstiesiems, paliekant minimalius parametrus motorizuotam transportui“, – kodėl siaurinama gatvė, komentavo S.Jansonas ir pabrėžė, jog ties sankryža yra autobusų sustojimo aikštelė, todėl infrastruktūra projektuota taip, kad būtų užtikrintos saugios eismo sąlygos visiems eismo dalyviams, tinkamas matomumas sankryžoje ir saugus pėsčiųjų priėjimas prie stotelės.

Kelių direkcija į projektą investuoja 253 tūkst. eurų ir darbus žada baigti kovo 1-ąją.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

Palikite komentarą