Akcijos metu valytame Oko miške – padangos, televizorius, šiferis

Dalintis:

Šeštadienį Oko miške į „Miško kuopą“ susirinkę talkininkai surinko kone 300 kg įvairių atliekų. Miškininkų teigimu, tai nėra daug. Tarp atliekų rasta padangų, kavos puodelių, net šiferio.

Šiemet pirmą kartą Valstybinių miškų urėdija paskelbė visuotinę akciją „Miško kuopa“, kurios metu tikėtasi apvalyti Lietuvos miškus nuo šiukšlių ir supažindinti gyventojus su miškininkų veikla. Tauragės girininkijoje suplanuotas tvarkymas populiarioje pasivaikščiojimų vietoje – Oko miške. Suplanuotą 10 val. norinčių prisidėti prie šio miško švarinimo atsirado nedidelis būrelis.

Išdalinus priemones – pirštines ir šiukšlių maišus – talkininkai išsklido kartu su miškininkais. Palei kelią buvo rastas ir paimtas ne vienas cigarečių pakelis, butelis, rastas televizorius. Iš atliekų galima spręsti, kad Oko miško svečiai mėgsta kebabus bei kavą – šių indelių pasitaikydavo tai vienoje, tai kitoje miško vietoje. Taip pat akivaizdu, kad dar ne visi žino, jog kartą per metus vieną automobilio padangų komplektą galima nuvežti į Didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę Paberžių gatvėje – jos bus priimtos nemokamai. Tačiau kai kurie ir toliau renkasi tokias atliekas nugabenti į mišką.

Talkininkai švarino Oko mišką. Mortos Mikutytės nuotrauka

Nors praeiviai patys tvirtino kartais einantys pasivaikščioti su šiukšlių maišais ir renkantys atliekas, talkininkai per kelias valandas sugebėjo pririnkti nei daug, nei mažai – 300 kg šiukšlių.

Talkininkai švarino Oko mišką. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Šįkart buvo rasta šiferio, padangų, sėdynė, buferis. Įprasčiausios atliekos tai buitinės, dažnai pasitaiko vienkartinių kavos puodelių, – vardijo Tauragės girininkijos girininkas Mindaugas Petraitis. – Kitais metais svarstome daryti tokią akciją netoli Papušynės kapinių. Viliamės, kad nebus vienadienė idėja, o taps tradicija. Iki šiol miškuose talka rinkdavosi tik per akciją „Darom“.

Po atliekų rinkimo, kurio metu buvo nueitas ne vienas kilometras, visus talkininkus girininkijos darbuotojai vaišino užkandžiais, atsakė į klausimus, pasakojo apie savo darbo ypatumus.

Talkininkai švarino Oko mišką. Mortos Mikutytės nuotrauka

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą