fbpx

Akmenoje ir Jūroje prasidėjo ledonešis

Dalintis:

Dar nesulaukus kalendorinio pavasario skelbiami pranešimai apie potvynio grėsmę. Tačiau vietiniai gamtininkai smarkaus ledonešio nenumato.

Pagramančio regioninis pasidalijo Akmenos upėje pajudėjusių ledų nuotraukomis. Vyriausiasis ekologas Tomas Kalašinskas sako, kad ledonešis pamažu prasideda, tačiau kada bus pikas ir ar jis bus didelis, prognozuoti sunku.

– Sniegas laukuose susigėrė į žemę, tai nebent ledų sangrūdos susidarytų. Akmenoje užsikišę. Prie santakos su Jūros upe Akmena dar nepradėta nešti, tačiau Pagramantyje dalį ledo jau išnešė. Jūroje ledai susigrūdo ties Gudlaukio betoniniu tiltu – tiltas po vandeniu, o virš jo ledai susigrūdę, – šiandien pasakojo gamtininkas, tvirtindamas, kad šis procesas vyksta labai greitai – betoninis tiltas vakar dar buvo pervažiuojamas, o vakare jau nebe.

T.Kalašinsko teigimu, ledonešių metu išsivalo upių pakrantės, nunešami išversti medžiai. Pagramančio regioninio parko vyriausiojo ekologo manymu, Tauragės rajone potvynio greičiausiai nebus.

– Pagal dabartines oro sąlygas sprendžiant, ledonešį bus galima stebėti maždaug dvi dienas. Pernai jo išvis nebuvo, – prisiminė T.Kalašinskas.

Renaldo Malycho nuotrauka

Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ Gamtos-fotografijos skyriaus vedėju dirbantis Aleksandras Naryškin didelio ledonešio ar potvynio taip pat nesitiki.

– Nebuvo visa Jūros upė užšalusi. Sprogs ledas ties užtvanka, tačiau sunku pasakyti, ar bus didelės sangrūdos. Kuo didesni užšalę plotai, tuo smarkesnio ir ledonešio gali tikėtis, – sakė A.Naryškin.

Muziejuje dirbančio gamtininko tvirtinimu, smarkaus ledonešio metu gali būti pažeidžiami arčiau vandens augantys medžiai.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą