fbpx

Ant plauko pakibo abiturientų šimtadienis

Dalintis:

Aptariant Tauragės rajono sergamumą koronavirusu, paaiškėjo, kad ugdymo įstaigose sergamumas pandemine liga auga kaip ant mielių. Specialistai nerimauja dėl artėjančio dvyliktokų šimtadienio.

Šiandien vykusiame Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) posėdyje Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė sakė, kad kone kiekvienoje ugdymo įstaigoje fiksuojami koronaviruso protrūkiai, nors atvejų juose nėra daug – po kelis.

– Iš viso per praėjusią savaitę koronavirusu susirgo 573 žmonės. Nuo praėjusio mėnesio vidurio mums pavesta išrašyti nedarbingumą. Dalis pateiktų prašymų būna atmetami, nes neteisingai užpildomi, taip pat būna atvejų, kai vienas asmuo pildo kelis prašymus. Klaidingai užpildoma apie 30 proc. anketų. Dažniausia klaida ta, kad pildo anketą dar nesulaukę PGR tyrimo atsakymo – kol nėra teigiamo atsakymo iš laboratorijos, tol nedarbingumas nebus išduodamas, – sakė G.Masiulionienė.

Ji patikslino, kad jei nedarbingumas reikalingas ir saviizoliacijos metu dar iki PGR tyrimo atsakymo, reikia kreiptis į šeimos gydytoją.

NVSC vadovė taip pat ragino saugotis, susilaikyti nuo didelių renginių. Jos teigimu, kuo mažiau bus būriavimosi, tuo bus lengviau apsisaugoti nuo užsikrėtimo save ir artimuosius. Tačiau čia Švietimo ir sporto skyriui laikinai vadovaujantis Mindaugas Maraulis užsiminė apie būsimus dvyliktokų šimtadienius.

– Antradienį turėjome susirinkimą su įstaigų vadovais, aptarėme situaciją ir ji stipriai pasikeitusi. Pirmadienį nedaug mokinių sugrįžo į ugdymą, tai lėmė kovidas ir kiti susirgimai. Kai kuriuos renginius atideda – „Versmės“ gimnazija informavo. Žalgirių gimnazija planuoja renginio nenukelti, nes didelė mokinių dalis yra imunizuoti, – pasakojo M.Maraulis.

„Tauragės kurjerio“ kalbinta „Versmės“ gimnazijos vadovė Dalia Pukelienė sakė, kad vis dėlto nuspręsta šventės neatidėti. Dvyliktokų šimtadienis įvyks kaip numatyta – vasario 11 dieną.

– Buvo pas mane atėjusi vaikų delegacija. Žadėjome atidėti, nes kai kam buvo izoliacija, tačiau nutarėme nieko nekeisti. Nežinome, ar kitą savaitę situacija bus kitokia, yra užsikrėtimų šeimose ir tai vieni, tai kiti turi izoliuotis, – sakė D.Pukelienė.

Gimnazijos vadovė patikino, kad šventė vyks tik dėvint respiratorius. Renginyje dalyvauti galės tik jį organizuojantys 11-okai ir, be abejo, abiturientai.

– Vieną klasę turime besimokančią nuotoliniu būdu – tai tarptautinio bakalaureato klasė. Joje nedaug moksleivių yra, – patikslino D.Pukelienė.

M.Maraulio pateiktais duomenimis, nuotoliniu būdu ugdoma viena „Aušros“ progimnazijos klasė, dvi „Šaltinio“ progimnazijos klasės. Kelios klasės izoliuotos ir Tarailių progimnazijoje.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą