Antradienio, vasario 22-osios, „Tauragės kurjeryje“: smūgis į nugarą kaimo mokykloms

Dalintis:

Tauragės savivaldybė turi mėnesį apsispręsti, ar dalyvaus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ilgai rengtoje Tūkstantmečio mokyklos programoje. Praėjusią savaitę apie tai ilgai diskutuota tarybos Švietimo komiteto posėdžio metu. Nedalyvausi – finansavimas bus mažesnis, dalyvausi – teks aukoti mažąsias kaimo mokyklas.

Išnykimo grėsmė pakibo virš Gaurės, Lauksargių mokymo įstaigų, liūdna žinia skelbiama ir Žygaičių gimnazijai. Po vadinamosios tūkstantmečio reorganizacijos kai kurių vaikų kelionė į mokyklą truks net dvi valandas.

„Daug vaikų gyvena tolimuose kaimuose. Kai kurie vaikai turės keltis 5 valandą, kol autobusas apvažiuos visus vienkiemius. Atitinkamai parvežimas. Vargu, ar vaiko, atsikėlusio 5 valandą, kelionėje į mokyklą praleidusio 2 valandas, ugdymosi rezultatai pagerės“, – konstatuoja Jovarų pagrindinės mokyklos vadovas Algimantas Kaminskis.

Kas laukia Tauragės rajono mokyklų jau kitais mokslo metais, kodėl jos gali išnykti, skaitykite jau antradienio numeryje.

Antradienį dar perskaitysite:

Kokią tiesą atskleidė Tauragėje viešėjęs susisiekimo ministras Marius Skuodis;

Iš krantų išsiliejo upės – skęsta keliai ir žmonių rūsiai;

Neįgaliųjų dienos centre vyksta įspūdingi kūrybiniai procesai – ką žada Velykų mugei;

Tauragė ruošiasi priimti pabėgėlius iš Ukrainos: kodėl valdžia sako viena, įstaigų vadovai ką kita;

Mūsų kaimeliai – reportažas iš Gaurės: žmonės užsidarė savo burbuluose;

Sporto naujienos: vasaris pažėrė medalių; karjerą baigia Tauragę Europos čempionatuose garsinęs lenktynininkas.

Politikos apžvalgininkas Ramūnas Terleckas šįkart – apie karo grėsmę: nieko nuostabaus, apie tai kalbama autobusuose, taksi, prie pietų stalo.

Darbingos ir ramios savaitės su „Tauragės kurjeriu“!

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. Kaip viskas gražu, kaimuose jau sunaikino mokyklas medicinos paslaugų neliko, kaimo keliai sunkiai pravažiuoti galima gatvės gyvenvietėse vien duobės, milioracija pribaigta. Ateina tas metas, kai duonos važiuosime pirkti į Baltarusiją. O juk taip neseniai viskas buvo ir sugebėjome viska išlaikyti ir visi vaikai lankė mokyklas, be vargo galėjau prisiregistruoti pas gydytoją, buvo nemokamas gydymas, autobusai važiavo kas valandą ir kodėl viskas taip blogėja kur viso to priežastis, kas yra atsakingas už visą tai, kiek yra nubaustų už sugriautus gyvenimus, už žalingų sprendimų priėmimus, kur yra personalinė valdžioje esančių atsakomybė

Palikite komentarą