Ar Tauragę pasieks dar daugiau karo pabėgėlių?

Dalintis:

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paskelbė, kad kartu su partneriais laimėjo Europos Komisijos skelbtą projektų atranką. Nacionalinė Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo programa bus papildyta kone 10 mln. eurų. Tarp programos partnerių įrašyta ir Tauragės rajono savivaldybė, tačiau jos atstovai patikino, kad jei rajone ir bus apgyvendinami karo pabėgėliai, tai tik laikinai.

Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, dalyvaujant Europos Komisijos projektų atrankoje partneriais tapo Pabėgėlių priėmimo centras, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Tauragės rajono ir Panevėžio miesto savivaldybės. Laimėjus atranką, Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo nacionalinė 2021–2027 m. programa bus papildyta beveik 10 milijonų eurų. Šiais pinigais tikimasi sustiprinti Europos Sąjungos išorinės sienos pajėgumus ir užtikrinti tinkamas sąlygas atvykstantiems pabėgėliams.

Pranešama, kad projekto įgyvendinimo metu bus atnaujinama prieglobsčio prašytojų apgyvendinimui skirta infrastruktūra Pabėgėlių priėmimo centre, Valstybės sienos apsaugos tarnyboje ir Kybartų užsieniečių registracijos centre. Pabėgėlių priėmimo centras bus įgalintas aprūpinti savivaldybes laikinam apgyvendinimui reikalingomis priemonėmis. Tauragės rajono ir Panevėžio miesto savivaldybėse buvo planuojama investuoti į pabėgėlių laikino apgyvendinimo vietų kūrimą.

Tauragės rajono savivaldybės atstovas Tomas Marcinkevičius patikslino, kad 2023 metų rudenį Pabėgėlių priėmimo centrui buvo pateikta informacija dėl galimybės laikinai apgyvendinti karo pabėgėlius iš Ukrainos. Kaip tinkama vieta nurodytos sporto komplekso „Bastilija“ patalpos.

– Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pateikė paraišką dėl finansavimo Europos Komisijai, į paraišką įtraukdama ir „Bastilijos“ sporto komplekso remonto išlaidas. Paraiška gavo pritarimą.

Šis pritarimas nesukelia Tauragės rajono savivaldybei jokių įsipareigojimų šio projekto vykdymui, – sakė T.Marcinkevičius.

Pasak savivaldybės atstovo, Europos Komisijos projekte numatyti ilgalaikiai pabėgėlių priėmimo įsipareigojimai, o Tauragės rajono savivaldybė nurodytoje infrastruktūroje prisiimti ilgalaikių įsipareigojimų neturi galimybių, todėl šio projekto įgyvendinime nedalyvaus.

Anksčiau „Tauragės kurjeryje“ rašėme, kad pabėgėliams nuo Ukrainoje vykstančio karo paruoštos patalpos Lauksargių mokykloje: atgabentos lovos, čiužiniai. Lauksargių seniūnas Mindaugas Giačas patikslino, kad sutartis pratęsta jau antrus metus, patalpos ugdymo įstaigos pastato antrame aukšte pritaikytos.

– Laukiam, lovos yra, pernai pasiruošėm, tai taip ir tebėra iki šiol. Finansų ministerija šiek tiek kompensuoja šildymo išlaidas, – kalbėjo seniūnas.

Mindaugas Giačas informavo, kad pabėgėlių iki šiol mokyklos pastate nebuvo apgyvendinta, per 2023 metais vykusią Tauragės miesto šventę šiose patalpose buvo apgyvendintos atvykusios šokėjų delegacijos. Tuomet Lauksargių mokyklos antrame aukšte įrengtose patalpose trumpalaikę nakvynę gavo apie 60 žmonių.

Savivaldybės administracijos direktorės Gintarės Rakauskienės tvirtinimu, šios patalpos tinkamos tik labai laikinam žmonių apgyvendinimui. Manyta, kad jų gali prireikti per antrąją pabėgėlių iš Ukrainos bangą.

– Tiktų, jei atvyktų kone pilnas autobusas žmonių laikinai jiems apsistoti, kol rastume tinkamesnes patalpas, – kalbėjo G.Rakauskienė, patikslindama, kad šį pastatą tikimasi pritaikyti globos įstaigos veiklai.

Šiuo metu Lauksargių mokykloje, pirmajame pastato aukšte, belikę mokytis pradinių klasių mokiniai. Ar šis Jovarų pagrindinės mokyklos skyrius Lauksargiuose išliks kitais mokslo metais, spręs savivaldybės taryba.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą