Ar Tauragei reikalingas naujas maršrutas?

Dalintis:

Atliktas kapitalinis kelio Griežpelkiai–Vilkyškiai remontas, įrengtos naujos autobusų stotelės. Tačiau jose nėra kursuojančio autobusų tvarkaraščio, kadangi dar nesuplanuotas ir pats maršrutas. Ar jis bus – priklausys nuo poreikio ir gyventojų iniciatyvos.

Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius sakė, kad rekonstruotu keliu nėra sudaryto maršruto, todėl autobusai pro ten nevažiuoja.

– Žinau, kad ten viskas sutvarkyta, toks noras yra, tačiau projekto neturime. Esame apie tai diskutavę – tai būtų regioninis maršrutas, kurį galėtų regionas aktyvuoti ir pateikti. Poreikis, manau, būtų. Dabar vienintelis tauragiškiams susisiekimas su Vilkyškiais yra per Žukus, – kalbėjo direktorius.

Jis pasidžiaugė, kad rekonstruojant kelią buvo įrengtos stotelės. Dažniausiai po tokių remontų Tauragės autobusų parkui tenka ieškoti, kur anksčiau jos būdavusios.

– Kelininkai padarė viską, kas priklauso. Dabar mums beliktų įrašyti laikus, kuriais startuotume. Tokiam startui reikia iniciatyvos. Iš tos krypties nesame iš gyventojų gavę nė vieno prašymo. Būtų gerai, kad atsirastų aktyvi pozicija Vilkyškių pieninės ar pakelėje gyvenančių gyventojų, – aiškino vadovas.

Gyventojų ar įmonių iniciatyva labai svarbi sudarant naujus maršrutus. Iš pradžių vyksta toje kryptyje gyvenančių gyventojų suaktyvinimas, klausiama, ar jiems reikalingas numatytas maršrutas.

– Taip lengvai mes naujo maršruto nepradedame, pirmiausia ištiriame poreikį. Kadangi šis kelias yra Tauragės ir Pagėgių teritorijose, todėl tai priklauso nuo abiejų savivaldybių susitarimo. Tai apsvarstyti turėtų šių savivaldybių tarybos, – informavo autobusų parko direktorius.

Pasak R.Martinavičiaus, pasitaiko ir nesėkmingų pavyzdžių. Jocių kryptyje žmonės pageidavo maršruto, teigė, kad tikrai važiuos. Startavus maršrutui paaiškėjo, kad keleivių srautas mažas, vienas ar du keleiviai važiuoja, todėl maršrutas bus trumpinamas.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą