Arenos statybų konkursas nutrauktas

Dalintis:

Tauragės arenos vizija tolsta – spalį tarptautinį šio objekto statybų konkursą paskelbusi savivaldybė buvo priversta stabdyti jo procedūras, sulaukusi vieno dalyvio pretenzijos. Kada bus skelbiamas naujas konkursas, neatskleidžiama, o Tauragei atstovaujantys kraštiečiai Seimo nariai žada visomis išgalėmis vietos savivaldai pagelbėti šioms grandiozinėms statyboms gauti kuo daugiau valstybės paramos.

Gauta pretenzija

Spalio pabaigoje savivaldybės paskelbtas tarptautinis rangovo arenai statyti atrankos konkursas dėmesio sulaukė. Tačiau iki rangovo rinkimų neprieita. Gruodžio 3-iąją, kaip skelbiama viešojo pirkimo ataskaitoje, „atsiradus poreikiui patikslinti pirkimo dokumentus, pirkimas yra nutrauktas“.

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo savivaldybės atstovas spaudai Kasparas Bertašius, „pirkimas yra nutrauktas dėl gautos pretenzijos iš tiekėjo. Pirkimo procedūros bus pradėtos iš naujo artimiausiu metu, patikslinus pirkimų sąlygas“.

Šiemet skyrė 450 tūkst. Eur

Savivaldybės skelbto arenos statybų konkurso aprašyme nurodoma, kad Bernotiškės g. 11, Tauragėje, planuojama pastatyti 20 metrų aukščio kiek didesnį nei 8100 kv. m pastatą. Objektas priskiriamas ypatingiems negyvenamiesiems statiniams. Pastatas privalės išdygti kiek daugiau nei per trejus metus nuo sutarties su rangovu pasirašymo. Bendra statybų vertė negali viršyti 16 milijonų eurų.

Kaip anksčiau skelbė savivaldybė, parengiamiesiems arenos statybos darbams šių metų savivaldybės biudžete buvo numatyta 450 tūkstančių Eur: maždaug per pusę savivaldybės ir valstybės biudžetų lėšos.

Kol kas žiūrovų ir sirgalių pilna Tauragės arena – tik graži projektuotojų sukurta vizija. Taurage.lt vizualizacija

Statybos brangsta, o pinigų visiems neužtenka

Būtent didžiulė projekto kaina ir kelia abejonių, ar per trejus metus, kaip skelbia konkurso sąlygose, Tauragė bus pajėgi pastatyti tokį gigantišką objektą. Visos savivaldybės viltys – gauti paramą iš valstybės.

Kaip skelbiama Valstybės investicijų programoje, pernai Tauragės sporto kompleksui statyti iš valstybės biudžeto buvo skirta 50 tūkstančių Eur, šiemet – 200 tūkstančių Eur, kitąmet parama planuojama solidesnė – apie 1,3 milijono Eur. Tačiau ir su šia svaria valstybės pagalba vargu ar per tokį trumpą laiką Tauragės savivaldai užteks lėšų areną pastatyti. Iš kur jų gaus, savivaldybės atstovai šiuo metu neįvardija. Dabar svarbiausia kuo greičiau pradėti statybas, o paskui jau, matyt, kaip Dievas duos.

Panašius projektus kaip Tauragės, anot portalo „Delfi“, valstybės finansuoti šiuo metu prašo keliolika savivaldybių. Tačiau paramos lėšų visiems neužtenka. Jei pernai 11 mln. eurų per Valstybės investicijų programą buvo padalinti 17-kai objektų, šiemet 8,4 milijono eurų atiteko 13-kai projektų. Kitų metų valstybės biudžeto projekte už 11,5 mln. eurų jų numatyta finansuoti 11. Tačiau Švietimo, mokslo ir sporto ministerija apskaičiavo, kad norint įvykdyti visą 2022-ųjų planą dėl kylančių kainų reikės dvigubai daugiau lėšų. Ministerijai vis pranešama, kad dėl statybinių medžiagų ir rangos darbų brangimo brangsta ir bendra projektų vertė. Įvairius sporto objektus šiuo metu statosi ir Rokiškis, Biržai, Kupiškis, Naujoji Akmenė, Lazdijai, Elektrėnai, Molėtai, Panevėžys, Šiauliai bei Mažeikiai. Kaip skelbia „Delfi“, sporto bazių statybos stringa valstybės gerklėje: o kamštis – ilgas ir aštuonženklis. Mat visiems paramos neužtenka, o kai kurie objektai statomi ir niekaip nebaigiami metų metais.

A.Norkienė: Tauragė truputį pavėlavo

Aušrinė Norkienė. Asmeninio albumo nuotrauka

Iš Tauragės į Seimą patekę Seimo nariai – „valstiečių“ atstovė Aušrinė Norkienė ir liberalams atstovaujantis Romualdas Vaitkus sutartinai žada kiek galėdami prisidėti prie Vyriausybės įtikinėjimų, kad Tauragės arenos statyboms skirti lėšų būtina.

2020 metais, kai Tauragę pasiekė pirmosios arenos valstybės paramos lėšos, apie savo indėlį padedant jas gauti garsiai prakalbo Seimo narė Aušrinė Norkienė, nors tuomet ir bendra projekto vertė skaičiuota gerokai mažesnė – apie 9 milijonus eurų. Pirmoji valstybės parama buvo panaudota arenos projektavimo darbams.

– Tada kaip tik buvo patvirtinta ta vadinama naujoji tvarka, kad naujų projektų nebepradedame, nes jau buvo per daug pradėtų ir buvo svarstoma, kaip baigti tuos pradėtus. Bet tada pavyko įtikinti ir tą pradžią mes pradėjome – žengėme tą žingsnelį, – prisiminė A.Norkienė.

Paklausta, ar, jos nuomone, realu Tauragei per trejus metus net ir su solidžia valstybės parama pasistatyti 16 milijonų eurų galimai kainuosiantį objektą, A.Norkienė sakė, kad Tauragė truputį pavėlavo.

– Jei būtume šį projektą turėję bent dvejais metais anksčiau, tikrai būtų buvę realu. Ypač, kai atsirado tie vadinamieji kovidiniai pinigai ir tikrai daug rajonų keliams tada skyrėm. Bet dabar yra kaip yra, kainos išaugo. Tik neturėdamas ambicijų paskui gali graužtis nagus. Ar realu? Manau, kad realu, bet per kiek laiko tai pavyks padaryti, nežinau, – kalbėjo Seimo narė.

Parlamentarė įsitikinusi, kad Seimo narys gali padėti įtikinti Vyriausybę vieno ar kito projekto regione reikalingumu.

– Seimo narys, žinoma, nėra sprendimų priėmėjas dėl tų sumų, bet pačią idėją apginti gali, – mano Seimo narė, patikinusi, kad valstybės  parama Tauragės arenai kitiems metams – 1,3 milijono Eur bus gauta taip pat ne be jos įsikišimo.

R.Vaitkus tiki, kad pavyks

Romualdas Vaitkus Seime. FB nuotrauka

Kolegei antrina Seimo narys R.Vaitkus. Jis neabejoja, kad arena Tauragėje iškils, tačiau mano, kad tikrai ne per dvejus metus.

– Aš tai tikiu, nes bendras rajono augimas yra matomas. Matom žmonių statomus namus, kylančius įvairiuose rajonuose ir perkamąją galią žmonės turi. Tai čia šnekant apie fizinius asmenis. Kaip su meru kalbėjome, įkasus arenos kapsulę, tikrai dėsim visas jėgas, visiems susitelkus tikrai galima įrodyti ministrams arenos naudą. Žmonės turi patikėti. Sąlygos, kuriomis dabar treniruojasi vaikai, mokiniai, įvairių sporto šakų atstovai, nėra tokios, kokios turėtų būti. Teko ne vieną aplankyti ir pamatyti, kai vyko tarptautinis jaunimo krepšinio turnyras, salėj prietema, tai tikrai ne lygis, – kalbėjo Seimo narys.

Parlamentaras sakė tikintis arenos ateitimi, tačiau įsitikinęs, kad lengva ją pastatyti nebus.

– Mes nepastatysim jos per dvejus metus, bet per ilgesnį laiką tikrai pavyks, – mano R.Vaitkus.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą