fbpx

Ateiti nepasivargino – planą pakabino ant stulpo

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybė nebe pirmą kartą piešia planuojamo atnaujinti turgelio prie muzikos mokyklos projektą. Iš to, kokia informacija pateikta viešoje erdvėje, prekeiviai spėjo susidaryti nuomonę, kad turgelis virs pramogų zona, tai yra praras tikrąją paskirtį. Ten prekiaujantys gėlininkai pasijuto išvis nepageidaujami, o dar labiau prekeivius nustebino, kad valdininkai vengia su jais susitikti ir išklausyti, nors sušvelninto karantino sąlygos to nedraudžia. Į kompiuterius sulindusi valdžia, pasak turgininkų, įniko bendrauti tik internetu.

„Kodėl jie pas mus neateina?“

Tauragės rajono savivaldybė feisbuke paskelbė, kad vėl projektuos turgelį: „Tauragės miesto turgelis greitu metu pasikeis neatpažįstamai, su patraukliomis prekybos vietomis ir žaliąja zona. Turgelis atnaujins ne tik centrinį miesto veidą, tačiau taps modernia ir patogia prekybos vieta pardavėjams ir jos lankytojams. Kviečiame susipažinti su architektų vizija ir komentaruose teikti siūlymus, kad įgyvendintume geriausią projektą tenkinantį pirkėjų ir pardavėjų poreikius bei taptų darnia miesto dalimi“ (kalba netaisyta, – red.).

Pranešimas apie rengiamą turgelio atnaujinimo projektą prekeivių nuostabai lipnia juosta prilipintas ant stulpo, tiksliau, ant kelio ženklo prie įvažiavimo į turgelį. Tame vėjo jau kiek aplamdytame skelbime pranešama, kad viešas susirinkimas dėl turgelio projektavimo vyks birželio 10 dieną, 16 valandą, savivaldybės mažojoje posėdžių salėje. Tačiau patikslinta, kad jei tuo metu dar bus karantinas, susirinkimas vyks virtualiai. Jis bus transliuojamas internetu per „Zoom“ programą. Norintieji prisijungti prie virtualaus susirinkimo turės ne tik parsisiųsti šią programą į savo išmaniuosius įrenginius, bet ir suvesti skelbime nurodytą nuorodą, ID ir prisijungimo kodą. Iki susirinkimo ir jo metu gyventojai projektuotojams gali teikti pasiūlymus nurodytu elektroniniu paštu arba nurodytais telefonų numeriais.

Turgelyje prekiaujantys žmonės stebisi, kodėl savivaldybės atstovai kartu su projektuotojais negali tiesiog ateiti pas juos į turgelį ir jų išklausyti. „Tauragės kurjerį“ prekeiviai tikino, kad tikrai turi, ką pasakyti, pasiūlyti, o susirinkus pačiame turgelyje visiems būtų aiškiau.

Gėlininkams vietų nenumatyta?

– Bendravimo internetu nepalyginsi su gyvais pokalbiais, bet, matyt, valdžiai patogiau bendrauti internetu. Kaip matėme jų pateiktame turgelio projekte, tai čia ne prekybos vietą, o pramogų parką sugalvojo padaryti. Liks keli prekybos paviljonai. Numatytos kelios vietos prekiaujantiems iš mikroautobusų. Gėlių daigais ir kitais augalais, tiesiog pasidėję ant grindinio, dabar prekiauja iki 20 žmonių, tačiau valdžios vizijoje nematome, kad jiems būtų numatytos vietos modernizuotame turgelyje, – viena per kitą kalbėjo prekeivės.

Pavasarį ir vasarą gėlininkų turgelyje prekiauja apie 20. Daivos Žebelienės nuotrauka

Anot prekeivių, kai pavasarį prasideda prekyba gėlių, daržovių daigais ir gėlėmis vazonuose, daugiau pirkėjų sulaukia ir tie, kurie prekiauja daržovėmis bei maisto produktais.

– Ar jie nori mus išgrūsti iš čia? Kokių jie turi planų? – savivaldybės klerkų pateiktu pirminiu projektu piktinosi gėlėmis prekiaujanti moteris.

Kita į pokalbį įsijungusi moteris patikino, jog pavasarį prekeivių būna tiek daug, kad vos pakanka vietos:

– Vos nesimušame dėl vietų.

Prekeiviai pastebėjo, kad planuojama turgavietė bus be stogo. Žmonės prisiminė, jog kadaise kilus abejonėms dėl šio turgelio išlikimo valdininkai tikino, kad jis išliks, bus modernus ir po stogu, kad būtų galima prekiauti net nepalankiomis oro sąlygomis.

Komentarai negiriantys

– Paskelbtose vizijose yra ir kavinė, suoleliai. Dar batutą tegul pastato. Ar to reikia? Nemanau, kad turgelį paversti poilsio zona yra protingas sprendimas, – valdžios planais abejojo dar viena prekeivė.

Pasak jos, turgelis turėtų atitikti savo paskirtį. Kuo daugiau bus prekybininkų, tuo geriau ir tiems, kas nori apsipirkti, ir tiems, kas nori užsidirbti.

– Nesuprantu, kam išsidirbinėti su tomis poilsio zonomis, kai miestas toks mažas ir aplink pasisėdėjimo vietų bet kiek, – rėžė tauragiškė.

Ne tik ji, ir kiti šio turgelio prekeiviai savo nuomonę išsakė ir Tauragės rajono savivaldybės feisbuko paskyroje.

„Na, viskas kaip ir šaunu, tik klausimėlis projektuotojams: o tai kur prekybiniai plotai? Dabar kiekvieną pavasarį kovos turgelyje vyksta prekybininkų dėl kvadratinio metro. Čia kažkoks parkelis suprojektuotas. Vizija yra graži, bet ji turi būti ir praktiška“, – rašo Rolandas L.

Planuojamo turgelio vizija prekeivius ir prajuokino, ir suneramino. Savivaldybės iliustracija

Jam antrina daržovėmis prekiaujanti Jūratė O.: „Nelabai suprantu, kam tas parkelis-poilsio zona? Kaip jums atrodo, ar žmogus atėjęs į turgelį apsipirkti eis atsisėsti ant suoliukų tarp medžių – kam to reikia? <…> Ar ne geriau vietoj poilsio zonos palikti prekybines vietas gėlininkams? Tai dar ir pelninga, nes iš suoliukų ir medžių alėjos nemanau, kad pelnas bus“.

Tačiau yra ir tokių, kurie džiaugiasi, kad turgelyje suplanuota žalumos, tačiau kritikuoja mašinų aikštelę ir įėjimą į prekyvietę. „Ar įmanoma šitame projekte pirmoje vietoje planuoti žmonėms, o ne mašinoms? Labai tikiuosi!“ – net šauktuką parašė komentatorė Rūta L.

Pasiūlymus gali teikti internetu

Savivaldybė skelbdama apie turgelio atnaujinimą mini, kad visa tai bus „greitu metu“. Tauragės rajono savivaldybės mero patarėja Šarūnė Stasytienė, paprašyta patikslinti, kada, atsakė, kad iki vasaros vidurio planuojama užbaigti projektavimo darbus ir pradėti rangos pirkimus.

Anot mero patarėjos, gyventojai pasiūlymus gali teikti iki pat viešo pristatymo dienos elektroniniu paštu savivalda@taurage.lt, taip pat savivaldybės „Facebook“ puslapyje. Turgelio administratorius įpareigotas surinkti pastebėjimus iš prekeivių. Š.Stasytienė informavo, kad bus rengiamas viešas projekto pristatymas, apie kurį visuomenė bus informuota, pristatymo data derinama.

Turgelį atnaujinti savivaldybė planuoja iš biudžeto lėšų.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą