Audito rezultatai dėl tarybos nariams skirtų išmokų teisėtumo bus viešinami

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba Klaipėdos apygardos prokuratūros nurodymu atlieka praėjusios kadencijos savivaldybės tarybos narių veiklai skirtų išmokų panaudojimo teisėtumo auditą. Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo tarnybos vadovė Kostė Čiapienė, kai auditas bus baigtas, jo rezultatai bus paviešinti.

Žurnalisto Andriaus Tapino inicijuotas projektas „Skaidrinam 2023“ dėl savivaldybių tarybų narių panaudotų išmokų teisėtumo daro vasaros pertrauką. Kaip pranešė A.Tapinas, prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) labai aktyviai reaguoja į „Skaidrinam“ ir naujasis STT vadovas Linas Pernavas viename iš interviu pripažino, kad dabar dėl „Skaidrinam“ STT yra pats darbymetis.

Šiuo metu dėl galimo neteisėto išmokų tarybų nariams lėšų panaudojimo STT yra pradėjusi 10 ikiteisminių tyrimų. Prokuratūros pradėjo jau 16 viešojo intereso gynimo procedūrų, kuriomis siekiama grąžinti į biudžetą neteisėtai paimtus pinigus.

Rudenį projektas sugrįš ir viešins likusių savivaldybių lėšų panaudojimo dokumentus.

Tauragės savivaldybės administracija nei A.Tapinui, nei „Tauragės kurjeriui“ nepateikė Tauragės tarybos narių savivaldybei pateiktų lėšų panaudojimo pagrįstumo dokumentų, motyvuodama, kad šiuo metu jie perduoti auditą atliekančiai Tauragės kontrolės ir audito tarnybai. Pasak šios tarnybos vadovės Kostės Čiapienės, atliekamo audito apimtys didelės, dokumentų labai daug, šiuo metu jis dar nebaigtas.

Kaip penktadienį informavo K.Čiapienė, atliktas auditas bus viešinamas. Su jo rezultatais visuomenė galės susipažinti savivaldybės interneto svetainėje https://taurage.lt/savivaldybe/kontroles-ir-audito-tarnyba/

Šiuo metu Klaipėdos apygardos prokuratūra dėl Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariams skirtų lėšų panaudojimo atlieka viešojo intereso gynimo tyrimą. Tyrimas pradėtas po „Tauragės kurjerio“ straipsnio, kuriame publikuojamas pokalbis su vienu tarybos nariu, pripažinusiu, kad ir jis, ir, jo žiniomis, kiti tarybos nariai savivaldybės administracijai teikė ne tik savo, bet ir kitų žmonių mokėjimo kvitus.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą