fbpx

Audra aplaužė Raganų eglę

Dalintis:

Rambyno regioninio parko direkcija pasidalino liūdna žinia – stiprūs vėjai ir siautusi audra nulaužė net keturis Raganų eglės kamienus.

Kaip skelbia Rambyno regioninio parko direkcija, įspūdingam ir išskirtiniam medžiui pakenkė paskutinėmis sausio mėnesio dienomis siautusi audra, smarkiai nuniokojusi Vakarų Lietuvą.

„Audra nuskriaudė žymiąją Raganų eglę, 2018 metais Lietuvą atstovavusią Briuselyje Europos medžio konkurse, o 2020 metų pabaigoje Lietuvos žmonių išrinktą Lietuvos metų egle“, – skelbia direkcija.

Pranešime spaudai rašoma, kad sužalotą medį pirmasis pastebėjo Valstybinių miškų urėdijos Šilutės regioninio padalinio Rambyno girininkijos girininkas Ričardas Mažutis, išėjęs apžiūrėti savo valdų po praūžusios audros.

Aplaužyta Raganų eglė. Rambyno RPD vyr. spec. Vaidoto Klimantavičiaus nuotrauka

„Išvystas vaizdas šokiravo. Nulaužti bei pakibę ant aplinkinių medžių gulėjo 2 iš 17 garsiojo daugiakamienio medžio stiebų“, – rašo Rambyno regioninio parko direkcija.

Vis dėlto, penktadienį apžiūrėjus medį nustatyta, kad nulūžę yra keturi įspūdingo medžio kamienai. Iš 18-os kamienų liko vos 13.

Aplaužyta Raganų eglė. Rambyno RPD vyr. spec. Vaidoto Klimantavičiaus nuotrauka

Regioninio parko direkcija savo pranešime primena, kad dar 2007 metais iškritęs ypač gausus šlapias sniegas nulaužė vieną iš 18-os kamienų. O šiųmetė vėtra pasistengė nulaužti vieną iš stambiausių kamienų – 34,6 m ilgio. Kitas nulaužtas kamienas – mažesnis, 23,6 m ilgio. Šiems krentant nukentėjo ir medį sauganti medinė tvorelė.

Regioninio parko direkcijos atstovai apgailestauja, kad gamtos stichijos kartais būna negailestingos unikaliems senoliams.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą