Audros padariniai – išversta gausybė medžių

Dalintis:

Valstybinių miškų urėdija praneša, kad praūžusi audra „Laura“ išvartė 45 futbolo stadionų dydžio miškų masyvus. Skelbiama, kad urėdijos Tauragės padalinio teritorijoje išversta apie 9 tūkst. kub. m medžių.

Valstybinių miškų urėdija praneša, kad jau suskaičiuoti audros pridaryti nuostoliai. Plynai išversto miško masyvų plotas tokio dydžio, kaip 45 futbolo stadionų. Nemažai medžių audros metu virto ir ant kelių.

Paprastai tariant, visoje šalyje išversta daugiau nei 100 tūkst. kub. m medienos – tai beveik 4 tūkst. pilnai prikrauti miškavežiai. Daugiausiai medžių išversta Vakarų Lietuvoje – Kretingoje, Šilutėje, taip pat nemažai Panevėžyje, Raseiniuose ir Ukmergėje.

Skaičiuojama, kad Tauragės padalinyje išversta apie 9 tūkst. kub. m medžių. Jie išversti 3 tūkst. ha plote. Nemažai išverstų medžių dar galėjo augti ne vienerius metus.

Urėdijos atstovai tikina, jog šįkart uraganiniam vėjui „darbą“ gerokai palengvino tai, kad nebuvo įšalo. Ypač lengvai virto paviršines šaknis turinčios eglės, kiti medžiai, augę drėgnose vietose ar šalia proskynų.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą