fbpx

Aukoti kviečia „Maisto banko“ akcija

Dalintis:

Rytoj ir šeštadienį daugelyje prekybos centrų vyks „Maisto banko“ akcija. Akcijos savanoriai kvies pirkti ir pasidalinti ilgiau galiojančiais maisto produktais su jų stokojančiais. Planuojama akciją vykdyti 69-iuose miestuose ir miesteliuose. Pagalbon jungiasi daugiau nei 300 nevyriausybinių organizacijų.

„Dėl netikėtai pasaulį užklupusios pandemijos netekome galimybės surengti pavasarinės „Maisto banko“ akcijos, kurios metu surinkdavome apie 240 tonų ilgiau galiojančių maisto produktų. Todėl ši, rudeninė maisto produktų rinkimo akcija tampa kaip niekada svarbia – jos dėka vaikų dienos centrai, labdaros valgyklos, neįgaliuosius, senjorus, gausias šeimas globojančios organizacijos turi galimybę surinkti taip reikalingų maisto produktų, iš kurių, suformavusios maisto krepšelius, perduoda stokojantiems. Ne paslaptis, kad didžioji dalis paramos gavėjų – ligoti ar senyvo amžiaus žmonės, kuriems šis laikotarpis ypač pavojingas. Dažnai jie bijo išeiti iš namų, o savanorių atneštas maisto krepšelis tėra vienintelis kelių dienų maistas. Todėl labai prašome visų, kurie penktadienį ir šeštadienį užsuks į prekybos tinklus, pagalvoti ir pasidalinti maistu su tais, kurie šiandien neturi ko padėti ant savo pietų ar vakarienės stalo. Nuoširdžiai tikiu, kad kiekvienas geras ir nuoširdus darbas ne tik sugrįžta su kaupu, bet ir pamažu keičia mūsų pasaulį. Todėl širdingai dėkoju visiems, prisidėsiantiems prie šio pokyčio“, – sako „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius.

Vis didėjantis COVID-19 atvejų skaičius šiek tiek pakoregavo ir šios „Maisto banko“ akcijos mastą. Nutarta, kad plintančių koronaviruso židinių vietovėse akcija nebus vykdoma. Saugumo priemonės derinamos su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, kviečiama mažiau savanorių, jie bus aprūpinami kaukėmis ir pirštinėmis.

„Maisto bankas“ informuoja, kad akcijos metu skirtingose parduotuvėse paramą maistu renka skirtingos vietos organizacijos, kurių globojamiems žmonėms ir atiteks paaukotas maistas. Kiekvienos organizacijos pavadinimą pirkėjai gali rasti parašytą maisto produktų surinkimo punktuose ar paklausę akcijos savanorių. Na, o į pirkinių krepšelį įdėti nepasiturintiems skirtų maisto produktų pamiršusieji, dalyje prekybos centrų, gali nuskenuoti akcijos skrajutę ar paskambinti trumpuoju numeriu 1343 ir „Maisto banko“ veiklai paaukoti tris eurus.

Tauragėje paaukoti maisto produktų bus galima keturiose vietose. Prekybos centre „Lidl“ maisto produktus rinks Maltos ordino pagalbos tarnyba, Prezidento gatvėje esančiame „Maxima“ prekybos centre darbuosis Pagėgių socialinių paslaugų centro savanoriai. Tauragės šeimos gerovės centro savanoriai aukų lauks Gedimino gatvėje esančiame IKI prekybos centre bei Dariaus ir Girėno g. 63 esančioje „Maximoje“. Penktadienį akcija vyks nuo 15 iki 21 val., o šeštadienį – nuo 10 iki 20 val.

Pernai pavasarinės ir rudeninės „Maisto banko“ akcijų metu buvo paaukota 490 tonų ilgiau galiojančių maisto produktų. Pavasarinės akcijos metu surinkta parama išdalinta 45 492, o rudens akcijos metu surinkta parama išdalinta 43 812 nepasiturinčių asmenų. „Maisto bankas“ nuoširdžiai dėkoja visiems, aukojantiems produktus, padedantiems savanoriška veikla ar aukojantiems lėšų.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą