Aukštupių bendruomenė Žolinę atšventė pirmoji

Dalintis:

Pirmieji rajone Žolinę šventė Aukštupių kaimo bendruomenė „Aukštadabrupis“. Gyvenvietės centre, parkelyje, jie surengė gražią šventę – pramogavo vaikai, linksminosi suaugusieji, susirinko gausus būrys svečių ir vietinių gyventojų.

Penktadienį bendruomenės pirmininkė Dijana Mozūrienė sveikino susirinkusius į tradicinę šventę „Niekur mielesnės vietelės už savąjį kaimą nėra“. Ji džiaugėsi, kad renginys pirmą kartą vyksta kaimo parkelyje neseniai  pastatytoje išsvajotoje pavėsinėje – lauko scenoje. Daug metų bendruomenė vargo prieš renginius puošdama ir apklijuodama fūros puspriekabę.

– Rašėme ministerijai projektą, gavome paramą. Prisidėjo Tauragės savivaldybė, mums skirdama 1500 Eur. Batutų miestelį šventei dovanojo ūkininkų Astos ir Jono Dragūnų šeimos, – kalbėjo pirmininkė. – Merginos Ugnytė ir Janytė papasakos apie Žolinių papročius. Dėkojame policijos pareigūnams, kurie pas mus į renginį atvyko pirmą kartą. Džiaugiamės svečiais iš Vainuto.

Pakviestas meras Dovydas Kaminskas perkirpo naują pavėsinę juosiančią juostelę. Jos pristatymo, įkurtuvių proga bendruomenės pirmininkę D.Mozūrienę sveikino Žygaičių seniūnijos seniūnas Vytautas Juška, Žygaičių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos klebonas Tomas Domarkas, tarybos narys Pranas Petrošius, Šikšnių kaimo bendruomenės pirmininkė Irena Plauškienė. Sveikintojų buvo nemažai, jie dovanojo saldumynus, didelį žibintą ir kitus praktiškus daiktus.

Dijana Mozūrienė pirmą kartą dalyvavusiems kaimo šventėje įteikė prizus – Mortos Štakelienės pasiūtas kaukes. Įvairių buvo prizų. Puikių kaimo šeimininkių iškeptus ir dailiai įpakuotus sausainius dovanojo svečiams. Moterys dosniai vaišino pačių iškeptu kugeliu. Kavinė „Po liepa“ pristatė karštą maistą ir gėrimus. Šventėje koncertavo Vainuto folklorinis ansamblis „Vainuta“. Jis šoko, dainavo, su teatralizuotais intarpais pristatė Žolinės papročius.

Policijos pareigūnai su jaunaisiais pagalbininkais renginio metu vykdė prevencinę veiklą – bendravo, pasakojo ir aiškino, dovanojo balionus, vaikučiai žaidė su jų atvežta žaisline, didele policijos mašina. Ne tik jaunimui, bet ir vyrams smagi atrakcija buvo specialūs akiniai, perteikiantys, kokį vaizdą mato neblaivus žmogus. Įspūdingas gėlių puokštes iš savo darželių į šventę atvežė Mockų, Merkelių, Petrikų, Pūkių, Jonaičių, Baužų, Paulauskų, Abromų, Kuisių ir Mozūrų šeimos iš Aukštupių kaimo.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą