Automobilių remontininkų ir statybininkų laukia pokyčiai

Dalintis:

Mažiau nei prieš mėnesį Tauragės rajono valdantieji nusprendė padėti smulkiajam verslui ir visų verslo liudijimų kainą sumažinti iki euro metams. Tačiau nuo liepos mėnesio tokiu tarybos sprendimu džiaugsis ne visi, mat automobilių remonto, auklės ir statybos paslaugas teikiantys asmenys, kaip ir visoje šalyje, nebegalės dirbti pagal verslo liudijimus – privalės išsiimti individualios veiklos pažymą.

Nebegalės dirbti pagal verslo liudijimą

Valstybinė mokesčių inspekcija pranešė, kad nuo liepos 1 dienos bus panaikinama galimybė su verslo liudijimu vykdyti pastatų ar statinių apdailos ir remonto, automobilių remonto, vaikų priežiūros, vandentiekio, šildymo, oro kondicionavimo bei elektros sistemų, įtaisų įrengimo bei remonto veiklas. Laukia pokyčiai ir nuomojantiems butus ar kitas gyvenamąsias patalpas. Nuo liepos 1-os gyventojai, nuomojantys gyvenamosios paskirties patalpas, kiekvienam nuomojamam objektui turės įsigyti atskirą verslo liudijimą ir už jį sumokėti fiksuoto dydžio pajamų mokestį.

Verslo liudijimus turėjo tik 11 auklių

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, verslo liudijimus variklinių transporto priemonių techninei priežiūrai ir remontui šiuo metu turi 152 rajono gyventojai, o elektros sistemų įrengimui pastatuose bei elektros įtaisų įrengimui ir remontui – 7. Statybos baigimo, apdailos ir valymo darbams iki liepos 1 dienos buvo išduota 114 verslo liudijimų.

Specialiesiems statybos darbams, tokiems kaip statybvietės paruošimas, stogų dengimas, pamatų klojimas, mūrijimo, betonavimo, hidroizoliaciniai darbai, pastolių ir darbo platformų statymas ir ardymas, dūmtraukių įrengimas išduotas 71 verslo liudijimas, o vandentiekio, šildymo ir oro kondicionavimo sistemų įrengimui, išskyrus krosnių, aušinimo bokštų, dujų įrangos ir garo vamzdynų įrengimą – 9.

Gyvenamosios paskirties patalpų nuomai verslo liudijimus yra išsiėmę 73 gyventojai. Ateinančių auklių, neįgalių ir kitų asmenų priežiūros veiklai mūsų rajone išduota 11 verslo liudijimų. Beje, namų ūkio veiklai – šeimininkavimui pobūviuose, butų tvarkymui, baldų ir kilimų valymui, vaikų priežiūrai, daržų priežiūrai, apželdinimui, malkų skaldymui, šiukšlių surinkimui – išduoti 52 verslo liudijimai galiosiantys iki liepos pirmos dienos. Šios klasifikacijos verslo liudijimas, išskyrus auklių paslaugas galios ir nuo liepos mėnesio, tačiau kol kas tėra išimtas tik vienas toks verslo liudijimas.

Verslo liudijimas variklinių transporto priemonių techninei priežiūrai ir remontui Tauragės rajono savivaldybės teritorijoje, iki naujo su karantinu susijusio kompensacinio mechanizmo, kainuodavo 405 eurus metams, ateinančios auklės ir prižiūrinčios neįgalius žmones mokėdavo tik eurą už metus. Vandentiekio, šildymo ir oro kondicionavimo sistemų įrengimas (išskyrus krosnių, aušinimo bokštų, dujų įrangos ir garo vamzdynų įrengimą) metams kainuodavo 348 eurus, gyvenamosios paskirties patalpų nuoma, neteikiant apgyvendinimo paslaugų (kaimo turizmo paslaugų arba nakvynės ir pusryčių paslaugų), – 182 eurus.

Mokesčiai priklausys nuo uždirbtų pajamų

VMI informuoja, kad gyventojų pajamų mokesčio dydis vykdantiems individualią veiklą pagal pažymą yra kintantis, priklauso nuo uždirbtų apmokestinamųjų pajamų. Kai apmokestinamosios pajamos neviršija 20 tūkst. eurų per metus, taikomas 5 proc. tarifas, o viršijus minėtą sumą tarifas didėja ir apskaičiuojamas pagal atitinkamas formules. Apmokestinamosioms pajamoms pasiekus 35 tūkst. eurų per metus taikomas nekintantis 15 proc. pajamų mokesčio tarifas.

Gyventojas, vykdantis individualią veiklą pagal pažymą taip pat turi pildyti Pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą, o prekių ar paslaugų pirkėjams privalo išduoti vieną iš apskaitos dokumentų: sąskaitą faktūrą, PVM sąskaitą faktūrą arba kasos aparato kvitą.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą