Baigiamas statyti apžvalgos bokštas Pagramančio regioniniame parke

Dalintis:

Apžvalgos bokšto-regyklos statybos šalia Pagramančio regioninio parko lankytojų centro,  prie Akmenos ir Jūros upių santakos, įgavo pagreitį – statybininkai planuoja darbus užbaigti birželį. Dar neaišku – mėnesio pradžioje ar pabaigoje. Lankytojų centras jau pasirengęs turistų antplūdžiui, ruošiasi keisti darbo laiką ir autobusams įrengti patogesnę aikštelę.

Modernus statinys suprojektuotas taip, kad įspūdingu kraštovaizdžiu gėrėtis bus galima lygiagrečiai su skardžio viršumi formuojamu pažintiniu taku ir gerokai virš medžių viršūnių iškilusiu apžvalgos bokštu-regykla. Pastarasis jau pastatytas, tik pačiame viršuje dar nebaigti įrengti mediniai laipteliai ir regyklos aikštelė. Jau sumontuotos apžvalgos tako-aikštelės didžiosios metalinės konstrukcijos, vykdomi įvairūs kiti darbai.

Arčiau lankytojų centro statomi laiptai – jais nuo šlaito bus galima nulipti prie upių santakos. Baigiama sutvarkyti infrastruktūra – keliai išasfaltuoti, kad būtų patogiau, automobilių judėjimas vyks žiedu (vienu keliu turistai atvyks prie centro, o kitu išvyks). Kol vyksta statybos darbai, žmonėms ten lankytis pavojinga, šlaitas labai status, dar nėra apsauginės tvorelės. Pastatyti ženklai, kad lankytis draudžiama, teritorija stebima vaizdo kameromis.

Apžvalgos bokštas greitai bus užbaigtas. Reginos Genienės nuotrauka

Apžvalgos bokštą stato Šilalės UAB „Kvėdarsta“. Bendrovės vadovas Gintas Navardauskas „Tauragės kurjerį“ patikino, kad viskas vyksta pagal planą.

– Darbus planuojame užbaigti birželį, gal mėnesio pradžioje, o gal pabaigoje. Dar yra darbų, dirbam, manau, kad viską padarysim be problemų ir turėsite gražų objektą. Kol kas viskas einasi gerai, finansavimas galėtų greičiau pareiti, bet yra kaip yra. Truputį vėluoja metalo gaminiai. Sunku dabar pasakyti, numatyti, gal ir spėsime užbaigti birželio pradžioje. Stengsimės, manau, viskas bus gerai. Dirbame pagal planą, pagal terminą, – patikino įmonės vadovas.

Lankytojų centro administratorė Rita Krompalcienė džiaugiasi matydama, kaip kyla naujas traukos objektas Tauragės rajone, ir tikisi, kad apžvalgos bokštas-regykla bus užbaigtas statyti gal net birželio pradžioje, startuojant Tauragės miesto šventei.

– Darbai eina į pabaigą. Dar mėnuo, manau, jei metalus sumontuos, uždės medinę dalį, beliks suoleliai. Darbų vykdytojas sakė, kad viskas užsakyta ir visko laukiama. Darbininkai triūsia kiekvieną dieną. Šlaitą sulygino ir užsėjo žolę, nes montuojant kolonas viskas buvo išvažinėta. Mažas procentėlis visada lieka, kad gali dėl kažko užtrukti, – nuomonę išsakė administratorė.

Pasak R.Krompalcienės, apžvalgos bokšto aukštis virš Jūros upės bus apie 30 metrų, o virš šlaito jis pakilęs 12 metrų. Apžvalgos takas pritaikytas neįgaliesiems, tačiau judėti tegalintieji rateliais į aukščiausią tašką – bokštą nepateks, kadangi į viršų reikia lipti laipteliais. R.Krompalcienė jau parengė turistams smagią pramogą – laiptais nusileidus prie upių santakos ir įbridus nustatyti, Jūros vanduo šaltesnis ar Akmenos. Ji tai puikiai žino, nes pati išbandė.

Dėl lankytojo bilieto lankantiesiems regyklą spręs Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba. Lankytojų centre galima savanoriškai įsigyti lankytojo bilietą, kuris kainuoja 1 Eur, o perkant internetu truputį brangesnis. Įsigiję bilietą žmonės prisideda prie saugomų teritorijų puoselėjimo, rekreacinių, lankytinų vietų sutvarkymo.

– Griežtai atsiskaitome, kur išleidžiame už bilietus surinktas lėšas. Mes už juos neperkame popieriaus ir nesipilame kuro, o remontuojame lankytojams takus, stendą ar suolelį pastatome, prie Plynosios pelkės prisidėjome, Matiškiuose, prie baidarininkų pamėgtos vietos pastatėme pavėsinę ir laužavietę. Džiaugiamės, kai žmonės įsigyja bilietą, – atviravo lankytojų centro administratorė.

Lankytojų centro darbuotojai laukia nemažo turistų srauto, kai tik apžvalgos bokštas bus pastatytas. R.Krompalcienė nesitiki, kad vienu metu turistų atvyks tiek, kaip į Palangą, nors sausį Vilniuje, „Adventur“ renginyje, žmonės priėję teiravosi, kada bokštas bus atidarytas. Daugelis žino apie vykstančias statybas.

Administratorė neabejoja, kad automobiliams vietos užteks aikštelėse lankytojų centro kieme. Kadangi įvažiavimas į kiemą siauras, autobusams aikštelę įrengs išorėje. Nuo gegužės 20 iki rugsėjo 30 d. planuojama pakeisti lankytojų centro darbo laiką – jis dirbs savaitgaliais nuo 10 iki 15 val., o darbo dienomis – nuo 9 iki 18 val. Pirmadienis – nedarbo diena. Apie tai bus paskelbta, kai galutinai nuspręs.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Balsavimas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą