fbpx

Balsavimo teisę užtikrins ir sergantiems, ir izoliuotiems

Dalintis:

Pandemijos įkarštyje ir toliau planuojami Seimo rinkimai. Išankstinis balsavimas bei balsavimas namuose, tikėtina, bus rimtas galvosūkis rinkimų komisijoms.

Seimo rinkimai numatyti jau spalio 11-ąją, o išankstinis balsavimas vyks spalio 5-8 dienomis. Kaip pasakojo Tauragės rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Gintarė Rakauskienė, rekomendacijos numatytos griežtos, tačiau būtina nepasiduoti panikai.

– Yra išėjusios rekomendacijos. Jose vyresnio amžiaus rinkėjai raginami išankstiniame balsavime ateiti iš ryto – 7-10 val. Taip pat iš ryto senjorams siūloma eiti ir rinkimų dieną, spalio 11-ąją. Kiekvienam privaloma turėti nosį ir burną dengiančią kaukę bei savo rašymo priemonę. Šių mes turėsime ir savo, kurias dezinfekuosime, – apie būsimus rinkimus kalbėjo G.Rakauskienė, pridurdama, kad kilus įtarimui dėl tapatybės nustatymo, rinkėjų bus paprašyta trumpam nusiimti kaukę nuo veido.

Tauragės rinkimų apylinkėje, įkurdintoje savivaldybės patalpose, numatytas judėjimas ratu – pro vienas duris rinkėjai įeis, o balsavusieji išeis pro metrikacijos skyriaus duris, pro kurias paprastai išeina ką tik susituokę jaunieji. Tokiu būdu tikimasi geriau reguliuoti balsuojančiųjų srautus. Kitose apylinkėse srautai bus valdomi pagal galimybes, mat ne visose patalpose yra galimybė įeiti ir išeiti pro skirtingas duris.

Balsavimo namuose teise šiemet galės pasinaudoti ne tik neįgalieji ir senjorai, bet ir saviizoliacijoje privalantys būti asmenys. Komisijos nariai turės ir pas juos užsukti.

– Rinkimų komisijos nariai, dalyvausiantys balsavime namuose, dėvės vienkartinius kombinezonus ir kitas būtinas apsaugos priemones. Turėsime vykti ir į Kęstučio batalioną – jų vokus su balsavimo biuleteniais irgi reikės priimti. Mes biudžeto apsaugos priemonėms įsigyti neturime numatyto, jomis mus turės aprūpinti Vyriausioji rinkimų komisija, – sakė G.Rakauskienė, vildamasi, kad jų viskam pakaks.

Tauragės apygardos rinkimų komisijos pirmininkės teigimu, jei rinkėjas ateis be veido apsauginės kaukės, ją turės parūpinti rinkimų komisija. Tad nežinia, ar tikrai VRK suteiktų priemonių pakaks visiems.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą