Baltrušaičiai kartą metuose tampa menininkų Meka

Dalintis:

Penktadienio vakarą Baltrušaičiuose surengtas aštuntas poezijos ir lyrinės muzikos festivalis „Rugpjūčio lyrika“. Atvyko menininkai iš Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus, pasimėgauti jų kūryba žmonės susirinko ant užtvankos kranto. Menininkai žavėjosi nuostabiu gamtovaizdžiui ir puikiu mikroklimatu.

Festivalius kasmet organizuoja fotografas, poetas, režisierius Sigitas Kancevyčius. Savaitgalį jis vėl sveikino svečius ir meno mėgėjus, susirinkusius jo tėviškėje – Baltrušaičiuose. Į renginį pakviestas atvyko autorinių dainų atlikėjas Virgis Pupšys, bardas Artūras Dubaka, poetas Sigitas Poškus, pianistė Monika Laukaitytė-Miklovienė ir smuikininkė Barbora Jonė Laukaitytė. Susirinkusieji tylos minute pagerbė muzikančių mirusį tėvelį, menininką Ramūną Laukaitį.

– Šiandien mes turime fantastiškus atlikėjus, tik tarp jų nėra vieno žmogaus, kuris man labai padėjo, kad šis renginys vyktų. Jis muzikuodavo, dirbo Kauno muzikiniame teatre, buvo mano bendramokslis, šiandien atvyko jo talentingos dukros ir žmona Vilma, – kalbėjo renginio vedėjas. – Šis festivalis gyvuoja mano draugų ir bendramokslių dėka, nes jie atvyksta už minimalų honorarą.

Į sceną S.Kancevyčius pakvietė savo bendramokslį, Klaipėdos muzikinio teatro aktorių, solistą, vertėją, kompozitorių, autorinių dainų atlikėją Virgį Pupšį. Jis atliko savo kūrybos dainas, padainavo net ariją iš Klaipėdos teatre statomo spektaklio, kuriame jam skirtas svarbus vaidmuo.

– Labai gera aura, labai geras mikroklimatas, gražus oras ir puikūs žmonės, – susižavėjęs kalbėjo menininkas iš Klaipėdos. – Dainuokime, būkime visi kartu, bus labai smagu. Padainuosiu senas, bet neprastas, studijų laikais sukurtas dainas. Poeto Sigito Poškaus tekstams sugalvojau eilių, bet ne iš didelės meilės jam, o todėl, kad jo poezija, kurią rašo, labai mane veža.

Pasak S.Kancevyčiaus, kasmet lyrinės muzikos festivalis yra skirtingas, nes kiekvienas artistas yra savitas. Keletą metų renginyje nebuvo deklamuojamos eilės, todėl šiemet nusprendė vėl į festivalį sugrąžinti eiliuotą žodį. Ta proga renginio vedėjas ir organizatorius skaitė savo kūrybos eilėraščius. Jis atviravo, kad sukurtą tekstą pirmiausiai išgirsta poetas Sigitas Poškus (jis yra literatūros kritikas) ir pasako, ar tinkamas viešinimui ar dar reikia prie jo padirbėti.

Eiles susirinkusiems dovanojo žymus poetas Sigitas Poškus, beveik valandą koncertavo bardas Artūras Dubaka pritariant muzikantėms Laukaitytėms. Jų įdomią programą lydėjo dažni plojimai.

Renginyje kaskart žmonėms buvo primenama naudotis dezinfekciniais skysčiais, išdėliotais keliose vietose, laikytis saugaus atstumo, žmones ragino saugoti save ir kirus, linkėjo visuomet būti sveikiems.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą