Bando tartis su prokuratūra – pateikė taikos sutartis

Dalintis:

Tauragės apylinkės teismas turėjo dar kartą atversti dviejų buvusių Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių civilines bylas dėl galimai nepagrįstai panaudotų tarybos nario veiklai skirtų lėšų. Tačiau tiek Vilmanto Liorančo, tiek Tomo Alijošiaus posėdžiai atidėti dėl dviejų identiškų prašymų: advokatės užimtumo ir prokuratūros siekio įvertinti gautas taikos sutartis.

Tauragės apylinkės teisme atverstos jau trijų rajono tarybos narių bylos dėl tarybos nario veiklai skirtų lėšų galimo nepagrįsto panaudojimo – Tomo Alijošiaus, Vilmanto Liorančo ir Virginijos Eičienės, kuri ir šią kadenciją yra tarybos narė. Teisme buvo suplanuoti T.Alijošiaus ir V.Liorančo teismo posėdžiai, tačiau jie abu buvo atidėti.

Kaip sakė Tauragės apylinkės teismo atstovas Mindaugas Radvila, buvusius tarybos narius ginanti advokatė Dovilė Murauskienė pateikė prašymą posėdžius atidėti dėl jos užimtumo. Prašymą atidėti tą pačią dieną turėjusius vykti posėdžius pateikė ir viešąjį interesą ginanti prokurorė Gina Skersinskytė. Prokurorė savo prašymą motyvavo tuo, kad prokuratūra gavo iš atsakovų atstovės taikos sutartis ir siekiama įvertinti jos sąlygas.

– Taikos sutarčių teisme nėra, jos pateiktos prokuratūrai. Teismo vertinimui sutartys bus pateiktos jau suderinus sąlygas tarp abiejų šalių. Jei sutartys prieštarautų viešajam interesui ar įstatymui, teismas gali jas atmesti, – kalbėjo Tauragės apylinkės teismo teisėjo padėjėjas Mindaugas Radvila.

Prokurorė G.Skersinskytė „Tauragės kurjeriui“ patvirtino gavusi abiejų politikų taikos sutartis, tačiau jų detalių neatskleidžia.

– Dar vyksta derybos. Kokią dalį lėšų sutinka grąžinti, negaliu pasakyti, bet jie sutinka grąžinti dalį lėšų. Prokuratūra vertina, kad jie veiklą vykdė, yra ataskaitos, dalyvavo posėdžiuose, – sakė prokurorė G.Skersinskytė.

Jau anksčiau „Tauragės kurjeryje“ rašėme, kad ankstesnės kadencijos tarybos nariai į savivaldybės biudžetą grąžino beveik 30 tūkst. eurų lėšų. Praėjusią savaitę kalbinta prokurorė patikslino neturinti duomenų, kad šiuo metu grąžinta suma padidėjusi.

– Sugrąžino beveik 30 tūkstančių eurų, kol buvo atliekamas auditas. Bet mes randame, kad pastebėjo ne visus dalykus. Prašėme auditą atlikti skubiai, gal iš skubumo liko nepastebėti. Tai atliekame patikrinimus patys, – detalizavo viešąjį interesą ginanti prokurorė.

Tauragės rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos atliktas auditas privalo būti viešinamas, tačiau iki šiol tai nepadaryta, motyvuojant tuo, kad prokuratūra atlieka su juo susijusius tyrimus.

Nuomojosi automobilius iš savo įmonių

Primename skaitytojams, kad visoje šalyje kilus tarybos narių čekiukų skandalui, pirmosiomis kregždėmis teisme tapo tauragiškiai. Tiek Tomas Alijošius, tiek Vilmantas Liorančas sulaukė prokuratūros civilinių ieškinių dėl automobilių nuomos iš savo pačių įmonių. Tarybos nario veiklai vykdyti skiriamas lėšas transporto priemonių nuomai jiedu išnaudojo maksimaliai net ir koronaviruso pandemijos karantino metu, kai posėdžiai vyko nuotoliniu būdu, o bendravimas net su artimiausiais žmonėmis buvo smarkiai ribojamas visoje šalyje.

Tauragės apylinkės teismo prokuratūra prašo pripažinti T.Alijošiaus automobilio nuomos sutartį negaliojančia ir iš buvusio tarybos nario priteisti 16 782 eurus Tauragės rajono savivaldybės naudai. Iš buvusio tarybos nario V.Liorančo prokuratūra siekia savivaldybės naudai priteisti 28 848 eurus.

Abu šie tarybos nariai, atstovaujami tos pačios advokatės, siekia sudaryti taikos sutartis su prokuratūra. O štai trečia į teisėsaugos akiratį patekusi tarybos narė, buvusi vicemerė Virginija Eičienė, atstovaujama advokatės Stanislavos Jorudienės, bylinėjasi iš esmės. Pirmajame teismo posėdyje ji pasakojo daug važinėjusi pas rinkėjus, net ir karantino metu, naudojusi sugyventinio ir giminaičių automobilius. Jos bylos nagrinėjimas bus tęsiamas balandžio 23 dieną.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. † █ Kapinių sargas █ † on

    jeigu pinigus naudojai pagal įstatymą, tai kodėl reikia grąžinti ir grąžinai? Bet jei vogei tada reikia grąžinti. Ar aš čia klystu?

Palikite komentarą