Bandys laimę ketvirtą kartą

Dalintis:

Prieš dvejus metus Vytauto gatvėje pasišovusi įrengti dviejų salių kino teatrą, konkursams vis neįvykstant savivaldybė nenuleidžia rankų – šiam projektui atkakliai tikisi rasti rangovą. Verslininkas Laurynas Jarutis sako, kad už pinigus, kuriuos valdžia ketina išleisti naujam kino teatrui, galėtų leisti tauragiškiams filmus žiūrėti nemokamai ketvirtį amžiaus.

Projektu nesidomi

Savivaldybės valdomas kino teatras, kaip ir savivaldybės sporto klubas bei baseinas, įsikurs  pastatų komplekse Vytauto g. 141. Savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Faustas Sragauskas apgailestavo, kad iki šiol nepavyksta rasti rangovų, pertvarkysiančių pastatą kino teatro reikmėms. Pasak specialisto, Tauragė – ne vienintelė savivaldybė, kurioje statybos darbų viešųjų pirkimų konkursai stringa.

– Konkursą skelbiame jau gal ketvirtą kartą. Niekaip negauname pasiūlymų. Kvietėme potencialius rangovus į konsultacijas, bet taip pat nesulaukėme nė vieno susidomėjusio. Kiek žinau, niekas nedalyvauja, nes turi darbo įsipareigojimų, naujų objektų neapsiima. Atrodo, ir krizė, ir karas, bet darbų statybose yra. Tikimės, kad dabar, prieš žiemą, rangovas atsiras, – viliasi Statybos skyriaus vedėjas.

Kol kas patalpos Vytauto gatvėje, kuriose numatyta įrengti kino sales, tuščios. Radus statybų rangovą, bus skelbiami dar du konkursai: garso ir vaizdo įrangai bei kėdėms pirkti.

Pralaimėjo teismą

Pirmieji bandymai skelbti kino teatro įrengimo konkursą savivaldybei atnešė tik žalos. Tauragės rajono savivaldybė pralaimėjo bylą Klaipėdos apygardos teisme ir statybų bendrovei iš Raseinių rajono sumokėjo 4314 eurų ieškovės teisinėms išlaidoms padengti, dar 1718 Eur atseikėjo savo samdomiems teisininkams. Raseinių bendrovė savivaldybę į teismą padavė kaltindama tuo, kad pastato rekonstravimo darbų konkurso sąlygos galėjo būti pritaikytos vienam gamintojui.

Pastato, kuriame įsikurs kino teatras, rekonstrukcijos darbai bus atliekami Europos Sąjungos 2021–2027 m. struktūrinių fondų ir savivaldybės biudžeto lėšomis. Suplanuota, kad Vytauto gatvėje veiks dvi kino salės. Mažojoje tilps 94 žiūrovai, didesnėje – 137.

Rangovų paraiškų savivaldybė lauks iki rugsėjo 23 dienos.

Belieka laukti kirpyklos

Privataus Tauragėje veikiančio kino teatro „Castle Lounge“ savininkas Laurynas Jarutis vietos valdžios idėjai turėti savivaldybės valdomą kino teatrą nepritarė nuo pirmosios dienos. Verslininkas atviras – jei toks kino teatras atsiras, ant privataus pastato jam gali tekti kabinti spyną, bet jei savivalda norėtų teikti kokybiškas kino paslaugas gyventojams, galėtų jas pirkti iš privataus verslo. Verslininkas net suskaičiavo – numatytų pinigų užtektų 25-eriems metams kiną tauragiškiams žiūrėti nemokamai. L.Jaručio žiniomis, savivaldybė kino teatrui įrengti planuoja skirti apie 1,8 mln. Eur (kiek anksčiau viešųjų pirkimų dokumentuose buvo minima 1,4 mln. Eur suma, kuria ketinama skirti tik statinio rekonstrukcijai, be įrangos).

– Manau, kad kino teatro už 1 milijoną 800 tūkstančių neįrengs, reikės bent 2 milijonų eurų. Jei tą sumą padalinsime iš dienų skaičiaus per 25-erius metus, gausime 219 eurų dienai. 1 kino seansas, kai bilieto kaina – 7 eurai, pas mus kainuoja 189 eurus. Tai jau kasdien po vieną nemokamą seansą 25-erius metus mes galėtume rodyti. Gal net po du seansus, o savivaldybei nereikėtų išlaikyti kino teatro ir jo personalo, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo verslininkas.

Tokios idėjos savivaldybei L.Jarutis nesiūlė. Sako, kad valdžios atstovai apie savo planus su verslu nesikalba.

– Tiesą pasakius, nežinau, kas dabar bus. Greičiausiai reiks kabinti spyną, nes savivaldybė užsiima verslu. Sporto klubas, baseinas, bus kino teatras. Belieka laukti automobilių serviso, kirpyklos ir dar ko nors. Serviso paslaugas perka, vairuotojų paslaugas perka, valymo paslaugas perka. Visas paslaugas perka, bet kino teatrą valdys patys apie tai neturėdami jokio supratimo, – įsitikinęs L.Jarutis.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. Algirdas on

    Ir baseinas , ir kino salės visiškai netinkamoje vietoje. Reikėjo statyti ten, kur ruošiamasi statyti sporto areną, būtų bent kur kas daugiau lankytojų.

Palikite komentarą