Baseinas natūralių konkurentų neatlaiko – darys pertrauką

Dalintis:

Tauragės baseinas birželį skelbs sezono pabaigą. Išsivaduoti iš skolų jam vis trukdo elektros kainos ir infliacijos šuoliai – vos tik reikalai pagerėja, tuoj ir vėl finansinės bėdos užgriūva. Šiemet baseinui ir vėl reikės savivaldybės finansavimo.  

Kaip ir kasmet, baseinas birželio 21 d. užvers duris, kadangi nepajėgus konkuruoti su natūraliais vandens telkiniais – atšilus orui žmonės mieliau renkasi maudynes gamtoje. Vandens pramogų mėgėjai baseine bus laukiami nuo rugpjūčio 16 d. Paklaustas, ar sezonas buvo pelningas, Sporto centro direktorius Gediminas Sakalauskas liūdnai nusišypsojo. Konkrečių skaičių įvardyti negalėjo, kadangi šiuo metu ir jis, ir jo pavaduotoja turi nedarbingumą.

– Vis vijomės ir vijomės skolas, truputėlį kaip ir išsilyginom, bet dabar jau lankomumas mažesnis, o atlyginimus ir atostoginius reikia mokėti. Ir vėl kaip kurmis lendam į tą pačią skylę, ir vėl laukiam rudens. Taip ir vargstam. Ką pasakiau – nei pridėsi, nei atimsi, tokia situacija. Baseinai tokiuose miestuose ir miesteliuose, kaip mūsų, be dotacijų neišgyvena. Kiek žinau, Lietuvoje tik Palangos baseinas pelningas. Vieni gal ant nulio išeina, kiti gal kažkiek ant pliuso, bet dauguma dotuojami, – situaciją atskleidė Sporto centro direktorius.

Tauragės baseinas atidarytas 2020 m. rudenį. Pasidomėjus, ar metams bėgant jo populiarumas padidėjo, direktorius neigdamas papurtė galvą. Pasak G.Sakalausko, lankytojų daugiau nebus, kiek gyventojų Tauragė turi, tiek ir turės, ir jų bus dar mažiau. Finansinį šoką baseinas išgyveno dėl elektros kainos kilimo ir dėl pandemijos.

– Vis vilkosi skolos. Kitas dalykas, kad savivaldybė reguliuoja mums kainas. Mes negalime patys spręsti, pridėti daugiau nuolaidų, kad lankytojų padaugėtų. Reikia kiekvieną kartą kreiptis į tarybą, derinti. Kai viskas pabrango, buvo krizinis momentas, mes prašom pakelti kainas, o savivaldybėje politikai žiūri iš savo pusės. Jie mato politiškai tą dalyką, o mes – ekonomiškai. Užtrunka, kol susitari. Būtų privatus verslininkas, koncesininkas, kaip buvo numatyta, tada darytų, kaip jiems reikia, ne kaip savivaldybė liepia. Kai neatsirado koncesininko, baseiną perdavė mums, Sporto centrui, o mes – biudžetinė įstaiga, mums rankos surištos, – atviravo įstaigos vadovas.

Vis dėlto ateityje direktorius mato perspektyvą ir tikisi, kad kiti metai baseinui bus finansiškai geresni savivaldybei paleidus veikti (tai jau turėjo būti padaryta) nuotolinę elektrinę. Tada nebereikės pajamų „liūto dalies“ žiemą atiduoti už šildymą, o vasarą – už elektrą.

Ar brangu išlaikyti baseiną? G.Sakalauskas patikino, kad labai brangu. Daug kainuoja cheminės priemonės, tyrimai ir kiti priežiūros darbai, nuolatos turi būti valytojos, gelbėtojai ir treneriai.

– Baseinas – labai brangus malonumas. Pagal koncesijos sutartį mes antrokus turime mokyti plaukti iš savo surinktų lėšų. Mums tik per Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją ir Plaukimo federaciją duoda 9 tūkstančius eurų. Iš to mes atlyginimų treneriams neišmokame. Yra trišalė sutartis. Kadangi antrokų nemažėja, mūsų įvertinimas geras, tai mums tų pinigėlių po truputį skiria. Tai taip ir plūduriuojame. Baseine dabar štilis, nes vandens telkiniai juk nemokami. Kas eis į baseiną, kai gamtoje gali pasimėgauti vandens procedūromis, – kiek apmaudžiai kalbėjo G.Sakalauskas.

Baseine įrengtos trys pirtys, tačiau šiuo metu siūloma naudotis turkiška garine ir suomiška sauna. Jos įskaičiuotos į bilieto kainą. O kur dingo rusiška pirtis? G.Sakalauskas neslėpė, kad įrenginiai genda. Sugedus lašiukų sistemai, kuri sukeldavo drėgmę, žmonės ja nebesinaudojo, todėl neverta buvo ją jungti ir švaistyti elektrą. Baseino vadovai sako akylai skaičiuojantys ir kur tik įmanoma, taupantys.

– Vienais metais mes net vandens nebuvome išleidę. Paskaičiavome, kad dedant minimaliai chemijos geriau palaikyti tą vandenį, nes išeina pigiau, negu išleisti, paskui prileisti ir išfiltruoti. O tyrimus kas mėnesį užsakom Klaipėdoje, už kiekvieną mokam po 170 eurų. Ar šiemet išleisim vandenį – dar nenusprendėm, – taupymo gudrybes atskleidė direktorius.

Gediminas Sakalauskas pasakojo, kad per vasarą būtina baseine atlikti kosmetinį remontą, nes daugelyje vietų dėl chloro atsilupo danga. Toks remontas reikalingas kasmet. Jis kviečia pasinaudoti akcija – iki birželio 15 d. vienkartiniams bilietams bus taikoma 20 proc. nuolaida.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą