Baseino skolas dengia sporto klubo pelnu

Dalintis:

Tauragės baseinas vis dar nenusipurto nuo pandemijos užaugintos nuostolių kupros. Vien už gegužę Tauragės sporto centrui teks pakloti 16 tūkstančių eurų už baseine išnaudotą elektrą. Tikimasi pataupyti vasarą – baseinas ir sporto klubas užvers duris atostogoms.

Prieš beveik trejus metus atidarytas Tauragės baseinas nuo pat darbo pradžios patiria iššūkių. Dėl pasaulyje išplitusios koronaviruso pandemijos ne kartą buvo nukeltas baseino atidarymas, o vėliau įstaigai teko užverti duris net septyniems mėnesiams. 2,35 milijono eurų kainavęs baseinas ir šią vasarą pasitinka neišbridęs iš skolų. Pasak Tauragės sporto centro direktoriaus Gedimino Sakalausko, kol kas galvoti apie pelną nė neverta.

– Vargstam. Yra keli veiksniai, kurie neduoda ramybės. Sukilusios elektros energijos kainos kas mėnesį smarkiai kerta per kišenę. Paskutinį pavasario mėnesį gavome 16 tūkstančių eurų sąskaitą už baseine sunaudotą elektrą. Atšilus orams lankytojų sumažėjo, mažėja ir pajamų, – kalbėjo direktorius patikslinęs, kad atšilus lankytojų srautas sumažėjo trečdaliu.

Pasak G.Sakalausko, atsitiesti baseinui neleidžia ir pasirašyta koncesijos sutartis.

– Savivaldybė norėjo baseiną išnuomoti ir sąlygose buvo nurodyta, kad nuomininkas privalės mokyti plaukti rajono moksleivius. Kadangi nuomininkas nerastas, valstybė leido savivaldybei vykdyti veiklą, bet įpareigojo laikytis tų pačių reikalavimų, kurių buvo tikimasi iš nuomininko. Viena vertus, kai mokome vaikus plaukti, yra gerai, o pažiūrėjus iš verslo pusės mums tai nuostolinga veikla. Brangus tas mūsų baseinas, – apmaudžiai kalbėjo Sporto centro, kuriam baseinas pavaldus, direktorius.

Gediminas Sakalauskas informavo, kad šią vasarą, kaip ir pernai, baseinas bus uždaromas. Tikimasi lankytojus į jį pakviesti po Žolinės.

– Birželio 16-ąją baseiną uždarysime. Iš pradžių kolektyvas atostogaus, o vėliau susirinksime, reikės viską gerai išvalyti, atlikti smulkaus remonto darbus. Po sezono būtina išleisti iš baseino vandenį, kai kur reikės remontuoti duris, padažyti sienas, suklijuoti atšokusias plyteles. Kadangi baseine naudojame daug chorkalkių, jos ardo viską, – sakė direktorius, bet pabrėžė, kad būtinojo remonto darbai daug nekainuos.

Kiek kabiau už baseiną Tauragės sporto centro direktorių džiugina sporto klubo finansinė ataskaita. Pasak G.Sakalausko, tauragiškiai jį noriai lanko net prasidėjus vasarai.

– Sporto klubas pamažu eina į pliusą. Iš gaunamų pajamų iš dalies dengiame baseino skolas. Situacija po pandemijos šiek tiek taisosi, – pasidžiaugė vadovas.

Dviejų savaičių vasaros atostogoms bus uždaromas ir sporto klubas. Planuojama, kad treneriai atostogaus liepą, bet kai bus žinoma uždarymo data, sporto klubo lankytojai bus informuoti iš anksto.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą