fbpx

Batakiškės kieme – per 14 kačių

Dalintis:

 VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ vadovei Ligitai Juščienei ir šios organizacijos savanoriams net ir per karantiną nėra kada atsikvėpti. Priglaustomis, neretai ir ligotomis, sužalotomis murklėmis reikia rūpintis nuolatos. Be to, ir jų sterilizacijos atidėti negalima – viena katė per metus gali atsivesti dvi vadas, po 4 ar net 7 mažylius.

Kai šįryt susisiekėme su tauragiške gyvūnų globėja Ligita Juščiene, ji vėl lankėsi Batakiuose, kur geraširdė garbaus amžiaus senjora maitina 14 katinų, o gal ir daugiau, nes į „nemokamą valgyklą“ gali susirinkti ir kiti kaimo katinai. Dar kovo pabaigoje septyni iš keturiolikos murklių gyveno senolės bute, kur nėra nei vienos kraiko dėžės, kiti – keturbučio namo kieme.

Anot L.Juščienės, namo kaimynai močiutės augintiniams yra labai pakantūs, juos net pamaitindavo, kai močiutė pritrūkdavo pinigų. Apie murkiančią gvardiją ir vieną iš jų, kuriam skubiai reikėjo veterinarijos gydytojos pagalbos, gyvūnų globos organizacijai kovo pabaigoje pranešė Batakių socialinė darbuotoja.

– Mes negalime nereaguoti. Gavę pranešimą apie sužalotą katinuką dėjomės apsaugines veido kaukes, pirštines ir išvykome. Dėl visko, ką pamatėme, vaizdas buvo be galo liūdinantis. O tas katinėlis, matomai, rūgštimi nusiplikęs snukutį ir letenėles. Ar pats, kur įlipo, ar kas užpylė, nežinia. Šis juodukas gavo Salemo vardą. Jo laukia ilgas gydymas, tačiau būklė jau gerėja, – pasakojo gyvūnų globėja.

VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ nuotrauka

Gyvūnų globos organizacija iš visų 14-os senolės auginamų kačių iškart paėmė 6. Iš šešių keturi jau surado kitus naujus namus. Dar du mažiukai laukia naujų šeimininkų. Keturios katės jau sterilizuotos pagal programą ­„Pagauk-sterilizuok-paleisk“ (PSP).

– Jei laiku nesterilizuotume kačių prisiveistų labai daug. Kelios dešimtys. Dar gerai, kad dauguma batakiškės maitinamų murklių – katinai. Šiandien vėl jos kieme laukiame kačių su gaudykle. Tik, kad su močiute susitarti sunku. Iš vakaro jai paskambinome, prašėme, kad nemaitintų kačių, nes lengviau jas pagauti, pasiūlius maisto. Tačiau atvažiavome bliūdai pilni košės, – telefonu išklojo Ligita.

Beje, gyvūnų globėjai pas senolę paliktiems gyventi katinams pažadėjo vis atvežti sauso kačių maisto.

VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ nuotrauka

Šiuo metu VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ žinioje – per dešimt murklių. Ne visus juos šiuo metu galima atiduoti į kitus namus. Vieni jaukinami, kiti gydomi. Per savaitę keturi buvo padovanoti.

Namų ieškančių katinėlių nuotraukos skelbiamos feisbuko paskyroje VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“, taip pat ir „Tauragės kurjerio“ laikraštyje.

Murklių globos organizacija savo feisbuko paskyroje kreipiasi į gyventojus prašydami paaukoti pinigų kačių globai, bei jų gydymui. Vien po vizito pas batakiškę pusės tūkstančio eurų neužteks. Išlaidų kvitų kopijos yra viešinamos minėtoje feisbuko paskyroje.

VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ taip prašo skirti savo 1,2 proc gyventojų pajamų mokesčio (GPM).

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą