fbpx

Batalione daugėja sergančių COVID-19 (papildyta)

Dalintis:

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione plinta koronavirusas. Kol kas tarp sergančiųjų Tauragės rajono gyventojų nėra, tačiau nemažai batalione dirbančių kariškių po renginio buvo grįžę į savo šeimas.

Rugpjūčio 21-ąją Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione vyko iškilminga karių priesaika. Jos metu dalyvavo daugybė ne tik bataliono karių, bet ir jų artimųjų iš visos Lietuvos. Tačiau šiandien žinios nedžiuginančios – popiet sušauktame Tauragės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento direktorė Gilma Masiulionienė pranešė, kad šiame batalione registruota 17 koronavirusu užsikrėtusiųjų profesinės ir pradinės karo tarnybos karių. Savaitgalio duomenimis, batalione buvo registruoti 8 užsikrėtusieji. Šiuo metu intensyviai vyksta židinio tyrimas, nustatomi kontaktai. Sergantieji ir artimą kontaktą turėję žmonės izoliuoti. Bataliono patalpos dezinfekuotos, stebima karių sveikata.

Nors tarp sergančių kariškių nėra Tauragės rajono gyventojų, sunerimta dėl koronaviruso plitimo rajone. Tauragės ekstremaliųjų situacijų komisijos pirmininkas, savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis domėjosi, kokią pagalbą batalionui gali suteikti savivaldybė, tačiau atsakymo iš bataliono tikimasi sulaukti ryt, nes rytoj posėdžiaus savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras.

Rugpjūčio 31-osios duomenimis, Lietuvoje šiuo metu koronavirusu serga 967 žmonės.

PAPILDYTA

Popiet Lietuvos kariuomenės feisbuko puslapyje pasirodė pranešimas apie tai, kad visi 17 užsikrėtusių karių yra izoliuoti pagal visas taisykles. Izoliuoti ir su sergančiais artimą kontaktą turėję kariai. Visi jie yra prižiūrimi, gauna aprūpinimą ir medicininę priežiūrą, nedalyvauja pratybose.

Taip pat skelbiama, kad į batalioną karių artimieji patekti negali. Tačiau jie gali perduoti siuntinius. Sergančiųjų artimieji apie ligą informuoti telefono skambučiu. Kaip skelbiama, nesulaukusieji skambučio gali lengviau atsikvėpti.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą