fbpx

Bažnyčios skvere vaikai pamaitino išalkusį drakoniuką

Dalintis:

Šiandien prieš pat vidurdienį į Bažnyčios skverą susirinko tėveliai su vaikučiais ir seneliai su anūkais – juos sukvietė Tauragės kultūros centro Liaudies teatro aktoriai. Vaikai, stebintys spektaklį „Ištiesk draugui ranką“, dalyvavo vaidinime, kiekvienam buvo įteiktos mažytės dovanėlės. Netoli scenos įsikūrė mugininkai.

Spektaklis vaikams vyko prie prakartėlės, Bažnyčios skvere, pro ją driekiasi papuoštų eglučių alėja. Pasak renginio organizatorių, jie į vaidinimą pakvietė vaikus ir tėvelius, kad visi pajustų advento laikotarpio prasmę ir džiugiai lauktų gražiausios metų šventės. Tauragės kultūros centras dar du sekmadienius (iki Kalėdų) tauragiškiams ir miesto svečiams rodys linksmus renginius.

Pasižiūrėti spektaklio užsuko tikintieji – ką tik Švč. Trejybės bažnyčioje buvo pasibaigusios pamaldos. Žmonės būriavosi prie prakartėlės, su jais šnekučiavosi klebonas Marius Venskus. Skvere vaikštinėjo įvairaus amžiaus vaikučiai – vieni vos pramokę vaikščioti, kiti sėdėjo rogutėse, o vyresni linksmai kopinėjo ant sniego kalnelio. Moterys susidomėjo parduodamais medžio dirbiniais – grožėjosi dideliais išskobtais mediniais šaukštais, lentelėmis.

Reginos Genienės nuotrauka

Spektaklio vaikams „Ištiesk draugui ranką“ režisierė – Genovaitė Urmonaitė. Ji pati vaidino su Liaudies teatro aktoriais iš pradžių ant scenos, o vėliau veiksmas persikėlė arčiau žiūrovų – nes su vaikais šoko, skandavo, žingsniavo vorele. Vaikai atsakinėjo į klausimus, linksmai juokėsi, smalsiai spektaklį stebėjo ir suaugusieji.

– Žaliuoja laukai – žali, šilti, smagu tenai pabūti, tačiau sunku į juos pakliūti. Žinau į tą šalį vienintelį vaikystės kelią. Tačiau vieną kartą į mūsų mišką atėjo drakonas – didelis, raudonas ir alkanas. Pakliuvo drakonas į svetimą šalį, negi jis čia iš alkio numirs? Tad duokit vargšeliui nors mažą kąsnelį, – ragino režisierė, įkūnijusi inspektorių ir kviesdama vėją pakilti, varnas atskristi ir užtemdyti dangų.

Reginos Genienės nuotrauka

Pasibaigus spektakliui režisierė Genovaitė Urmonaitė „Tauragės kurjeriui“ pasakojo, kad šis spektaklis yra pastatytas labai seniai, prieš dešimt metų, remiantis įvairių autorių kūryba, kaskart papildomas improvizacijomis. Spektaklį „Ištiesk draugui ranką“ šiandien vaidino po trejų metų pertraukos.

– Šis spektaklis man labai svarbus. Jį pradėjau vaidinti su amžinatilsį Irena Šmitiene, paskui – su Antanina Martinkiene-Fetingiene. Kartu su Birute Jogėliene su šituo spektakliu apkeliavome Ameriką. O dabar vaidinu su Aukse Valančiene, – atviravo G.Urmonaitė. – Mintis spektaklio tokia: ateina drakoniukas, jis nori valgyti, ieško maisto, bet neranda. Nors piktosios jėgos jam trukdo, bet jis maisto gauna – svarbiausia, ne iš personažo, o iš vaikų. Vaikai jam suranda maistelį. Spektaklis moko dalintis duonos kąsniu, dalintis gėriu, padėti materialiai blogiau gyvenančiam. Finale yra taip: tu man davei, aš tau duosiu, mes pasidalinsime.

Reginos Genienės nuotrauka

O maistelis drakonui ir vaikučiams buvo gražiai į lininius maišelius surišti gardūs riešutėliai. Genovaitė sakė, kad anksčiau tas maistelis buvo sausainėliai. Vaidindami trylikoje Amerikos miestų (Vašingtone, Niujorke, Vašingtono ambasadoje, Bostone, Baltimorėje, Floridoje) dovanojo lietuviškus mažus saldainiukus, o dabar juos pakeitė riešutai.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą