fbpx

Bedarbių netrūksta, bet yra ir laisvų darbo vietų

Dalintis:

Užimtumo tarnybos, vis dar vadinama darbo biržos, durys neužsivertų, jei tik būtų galima pro jas įeiti. Deja, dėl šalyje paskelbto karantino darbas vyksta nuotoliniu būdu. Ir jis, anot šios tarnybos atstovų – labai intensyvus. Klientų skaičius per pirmas šešias balandžio dienas perkopė pustrečio šimto.

Užimtumo tarnybos duomenimis, balandžio 6 dieną Tauragės rajono savivaldybėje buvo registruota 2813 klientų, iš jų 2397 darbo neturintys žmonės, jie sudarė 10,3 proc. rajono darbingo amžiaus gyventojų. Nors dar balandžio 1 dieną buvo užregistruota 2550 klientų, iš jų 2150 nedirbantys ir nedarbas siekė 9,2 proc.

Per šešias balandžio dienas užregistruoti 263 klientai, iš jų 247 neturintys darbo. Užimtumo tarnybos prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento patarėja Andžela Jakienė patikslino, kad tai nebūtinai nauji klientai, dalis klientų nebetęsė individualios veiklos su verslo liudijimu, gal baigėsi terminuoti darbai, profesinis mokymas, taip pasikeitė jų statusas nuo užimtų į bedarbius.

Anot Užimtumo tarnybos atstovės, balandžio 3–7 dienomis prašymus išmokai savarankiškai dirbantiems asmenims gauti pateikė 285 Tauragės rajono gyventojai. Pasiūlymus dalyvauti remiamojo įdarbinimo priemonėje balandžio 6–8 dienomis pateikė 9 darbdaviai. Prašymuose numatyta išmokėti subsidijas darbo užmokesčiui už 51 prastovoje esantį darbuotoją.

Apie tai, kaip karantino metu užsiregistruoti į vadinamąją darbo biržą, kur kreiptis dėl subsidijų savarankiškai dirbantiems ir darbdaviams dėl prastovų, kokio dydžio išmokų jie gali tikėtis, kokių darbuotojų vis tik trūksta skaitykite artimiausiame laikraščio numeryje.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą