Benamių gyvūnų gaudymui skirtų pinigų neužtenka

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybė skelbia supaprastintą viešųjų pirkimų konkursą bešeimininkių naminių ir laukinių gyvūnų gaudymo, karantinavimo ir utilizavimo paslaugoms pirkti. Gyvūnų priežiūros organizacijos abejoja, ar konkursas įvyks – savivaldybė už paslaugas numačiusi jų netenkinančią pinigų sumą.

Šiuo metu tarp Tauragės rajono savivaldybės ir Klaipėdos VšĮ „Būk mano draugas“ galioja tik žodinis susitarimas, kad klaipėdiečiai, reikalui esant, pasirūpins Tauragės rajono bešeimininkiais gyvūnais. Bendradarbiavimo sutartis jau pasibaigusi.

Pasak Tauragės savivaldybės Viešosios tvarkos poskyrio vedėjo Pauliaus Goštauto, savivaldybė už 12 mėnesių paslaugas konkurso dalyviams siūlo 17 tūkst. eurų.

– Labai tikimės, kad konkursas įvyks, nors girdėjau kalbų, kad tokios sumos neužtenka. Pernai „Būk mano draugas“ suteikė paslaugų už 13 417 eurų, iš viso sugaudė ir pagelbėjo 39 gyvūnams. Tauragėje nėra kas teiktų tokią paslaugą, turime vilties, kad sutiks Kaune arba Klaipėdoje dirbantys gyvūnų globėjai. O ir išlaidos tokioms paslaugoms milžiniškos. Dėl vieno šuns atvažiuoja du darbuotojai, plius transportas, kuras, gydymas. Labai norėčiau apeliuoti į tauragiškių sąžinę – gyvūnas ne šiukšlė. Juo reikia rūpintis. Jūs neįsivaizduojate, kiek rajone atsirado bešeimininkių kačių, – kalbėjo P.Goštautas.

Beveik 13 metų Klaipėdoje veikiančios VšĮ „Būk mano draugas“ vadovė Galina Kučinskienė patvirtino, kad konkurse nedalyvaus. Pasak gyvūnų globėjos, tie, kurie rašė konkurso sąlygas, – atitrūkę nuo realybės.

– Mes kol kas dirbame pagal susitarimą. Sąžiningai atliekame savo darbą ir už paslaugas  atsiskaitome. Bet konkurse kalbama ir apie eutanaziją. Mes tokios paslaugos neteikiame. Mano manymu, jos išvis neturėtų būti. Jei tik yra nors vienas procentas, kad gyvūną galima išgelbėti, mes jį gydome. Vien už praėjusį mėnesį gavau 7000 eurų sąskaitą iš veterinarų. Gruodžio mėnesį buvo 5000 eurų. Sumos milžiniškos. Jau net neįsivaizduoju, kaip reikia išgyventi. Klaipėdoje suteikiamos veterinarinės paslaugos žymiai brangesnės nei Kaune ar Vilniuje, – prisipažino pašnekovė.

Pasak G.Kučinskienės, dažnai važiuoti į Tauragę jiems nereikėjo, bet visus sugautus gyvūnus teko gydyti, šerti, rasti jiems naujus namus.

– Mes kalbėjomės su savivaldybės atstovais, mūsų buhalterė surašė daugybę punktų, kodėl negalime dalyvauti konkurse. Man atrodo, kad tauragiškiai suprato. Netikiu, kad atsiras kas apsiims tokį darbą dirbti už siūlomus pinigus. Jei konkursas neįvyks ir jo sąlygos bus pakeistos, tikėtina, kad bus kas apsiims tokią paslaugą teikti, – kalbėjo „Būk mano draugas“ vadovė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą