Brangsta Centro turgaus įrengimas – kaina beveik pasiekė milijoną

Dalintis:

Nepigiai Tauragės rajono savivaldybei atsiėjusi Centro turgaus renovacija brangsta dar labiau. Užsakytos papildomos durys ir terasos. Skaičiuojama, kad iš viso atnaujinta buvusi „Dunokų“ turgavietė rajono biudžetui atsieis apie milijoną eurų.

Tauragės rajono savivaldybė paviešino papildomus susitarimus su rangovais – daugiau lėšų skiriama įvairiems papildomiems darbams Centro turguje. Suplanuota, kad šioje prekyvietėje bus įrengta 12 papildomų apšiltintų durų didžiuosiuose kioskuose. Tai turėtų būti patogiau kioskus išsinuomojusiems verslininkams, kurie galės automobiliais privažiuoti prie pat durų ir iškrauti prekes. Šiuos darbus atliks kioskus gaminusi Šilalės UAB „Profileksas“.

Iš viso šiai įmonei su papildomais darbais įrengiant Centro turgų bus atseikėta 621 575 Eur.

Perpus mažiau bus sumokėta UAB „Šilalės statyba“, rengusiai turgaus aikštę – išklojusiai ją trinkelėmis ir pasirūpinusiai pagrindiniais inžineriniais tinklais. Įmonei po sutarties papildymo numatyta išmokėti 297 765 Eur.

Dar viena papildoma sutartis numato terasų įrengimą. Kaip patikslino Tauragės rajono savivaldybės atstovas Kasparas Bertašius, jos reikalingos, kad turgus ir prekeivių kioskai būtų pritaikyti neįgaliesiems bei mamoms su vaikų vežimėliais. Šie darbai patikėti Tauragės įmonei UAB „RRST“. Su ja pasirašytos sutarties vertė – 64 922 Eur.

Nesunku suskaičiuoti, kad bebaigiamo įrengti Centro turgaus kaina pasiekė beveik milijoną eurų – iš viso 984 264 Eur.

Turgaus kioskų nuomos aukcionuose savivaldybei pavyko išnuomoti 18 kioskų, nors paskelbus pradines kainas vietos smulkieji verslininkai nuogąstavo, kad jos aukciono metu dar labiau išaugs ir vargu ar ten dirbantiems verslininkams pavyks pakankamai uždirbti, kad išsilaikytų. Su vienu nuomininku sutartis nutraukta paties nuomininko iniciatyva. Pranešama, kad penkių kioskų nuomos aukcionai bus skelbiami iš naujo – dviejų mažųjų kioskų ir trijų didžiųjų, kurių plotas siekia 30 kv. m.

Pasiteiravus, kiek iš 18 jau išnuomotų kioskų planuojama uždirbti per mėnesį, K.Bertašius patikslino, kad planuojama surinkti 3370 Eur nuomos mokesčio. Aritmetiškai skaičiuojant, pagal su prekeiviais sudarytas kioskų nuomos sutartis šios prekyvietės įrengimas savivaldybei atsipirks tik po maždaug 25-erių metų.

Pirmieji kioskai darbą pradėjo rugsėjo 5-ąją, nors oficialus Centro turgaus atidarymas planuojamas spalį.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą