Brangsta ir sulčių spaudimas

Dalintis:

Prieš metus modernizavęs sulčių spaudyklą Artūras Šimkus neabejoja, kad šiemet, kaip ir pernai, didelio pelno iš to neturės. Prieš kelias dienas paskelbęs apie sezono pradžią, sulaukė vos kelių klientų. Dėl kylančių kainų branginti paslaugą priversti ir sulčių spaudėjai.

Sulčių spaudimo verslą prieš 40 metų Tauragės Gaurės gatvėje pradėjo Artūro senelis Mikas Bikneris. Nuo vaikystės anūkas padėdavo seneliui sezono metu, jau dešimtmetis, kai šiuo verslu verčiasi pats. Pirmiausia kartu su seneliu sumeistravo spaudyklą ant ratų, vėliau modernizavo spaudyklą prie savo namų, veikusią kone pusę amžiaus.

– Šiemet bus prastas sezonas, kaip ir pernai. Seniau jau tokiu laiku daug spausdavom, o dabar dar beveik nieko – tokie metai. Per tris dienas atvežė dešimt maišų obuolių. Žmonės dejuoja, kad vasariniai obuoliai supuvę nuo medžių krenta, – apie šių metų derlių pasakojo Artūras Šimkus. – Tikiuosi geresnio rudeninių obuolių derliaus, bet manau, kad nieko gero nebus. Pakenkė dideli karščiai.

Sulčių spaudimo paslaugas A.Šimkus pabrangino 20 centų. Anksčiau pats paprasčiausias 3 litrų sulčių maišelis kainuodavo 2 Eur, o dabar – 2,20 Eur. Sulčių spaudėjas skambino pasiteirauti į Šiaulius pažįstamiems spaudėjams, ir jie patikinę, kad daug kur Lietuvoje ši paslauga pabrango 20 proc.

– Turėjau branginti, kadangi daugiau tenka mokėti už maišelius, visi žino, kokios elektros kainos, o elektros šiame versle labiausiai reikia. Niekas neatpigo, viskas tik brangsta, o ypač degalai. Kaip visada porinėmis savaitės dienomis važiuosi spausti sulčių į Skaudvilę, o neporinėmis – į Pagėgius, – planus atskleidė jaunas vyras.

Artūras Šimkus prisiminė, kad pelningi jam, kaip sulčių spaudėjui, buvo 2018 metai, o kiti – šiaip sau. Pasak Artūro, žmonės dažniausiai spaudžia obuolius su morkomis ir moliūgais. Jis neapsiima spausti pomidorų sulčių, nes šios rūšies sultims reikia kitokios įrangos, kad būtų tirštos. Nelabai noriai spaudžia ir vynuoges.

Artūras kaip įrodymą, kad šiemet obuolių derlius nekoks, aprodė savo obelį, kurios šakos apkibusios smulkiais obuoliukais, tačiau dauguma gerokai pažeisti puvinio.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą