Byloje dėl rinkėjų papirkimo Pagėgių savivaldybės rinkimuose padėtas taškas

Dalintis:

Trečiadienį teismas priėmė nutartį, kuria nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą atleistas trukdymu pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise kaltintas į Pagėgių savivaldybės merus kandidatavęs Kęstas Komskis. Šia nutartimi nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą taip pat atleisti ir dar 4 privatūs asmenys. Visi jie įpareigoti sumokėti įmokas į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 172 straipsnio („Trukdymas pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise“) 1 dalį buvo pradėtas šių metų kovą įtarus, jog rinkimų teisę turintiems asmenims buvo siūlomas piniginis atlygis už tai, jog šie antrajame rinkimų į Pagėgių mero postą ture balsuotų Lietuvos regionų partijos nario K.Komskio naudai. Nustatyta, rinkėjams buvo siūlomas 20–40 eurų atlygis. Įtarimai dėl minėtos nusikalstamos veikos padarymo buvo pareikšti 4 privatiems asmenims bei į Pagėgių savivaldybės mero postą kandidatavusiam, tačiau rinkimuose pralaimėjusiam K.Komskiui.
Minėtiems asmenims savo kaltę pripažinus, tyrimui vadovavęs Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroras Raimundas Aukštakalnis priėmė nutarimą ikiteisminį tyrimą nutraukti ir asmenis nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti pagal laidavimą 1 metams. Šis prokuroro nutarimas 2023 m. liepos 26 d. buvo patvirtintas Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmų nutartimi. Ja kaltinamiesiems taip pat paskirtos ir baudžiamojo poveikio priemonės – K.Komskis privalės sumokėti 1 000 Eur, o kiti keturi privatūs asmenys – 500 Eur įmokas į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.
Pažymime, kad asmuo teismo gali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, jeigu jis pirmą kartą padarė nusikalstamą veiką, visiškai pripažino savo kaltę ir gailisi padaręs nusikalstamą veiką, bent iš dalies atlygino ar pašalino padarytą žalą arba įsipareigojo ją atlyginti, jeigu ji buvo padaryta.
prokuraturos.lt inform.
Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

Palikite komentarą