Byrančios alėjos klausimą gali tekti spręsti teisme

Dalintis:

Byrantis Meilės alėjos takas – Tauragės piktžaizdė, dėl kurios Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas socialiniame tinkle atsiprašė visuomenės. Tačiau to neužtenka. „Tauragės kurjeris“ teiravosi, kokie tolimesni savivaldybės administracijos žingsniai.

Pirmieji Jūros upės krantinės šlaito pokyčiai buvo pastebėti 2015 metais. 2018 metų pabaigoje atlikti Jūros upės krantinės šlaito sutvirtinimo ir Meilės alėjos tako atstatymo darbai. Darbus atliko Šilutės UAB „Stamela“. Tačiau šiemet takas vėl įgriuvo, šlaitas ėmė garmėti į apačią.

Dar kovo 4-ąją Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas savo feisbuko paskyroje rašė, jog apie griūvantį Meilės alėjos taką informavo rangovą, kad atlikto remonto tikslas nepasiektas. „Turime tą pačią situaciją, kurią turėjome išspręsti, todėl prašėme rangovo iš naujo vertinti ir atlikti darbus taip, kad šlaitas būtų stabilus. Rangovas atsiunčia raštą, kad įmonė atsakomybės prisiimti nenori, todėl nepavykus sutarti dėl darbų atlikimo garantijos prasidės ir teisminiai ginčai. <…> Buvo daug susirinkimų, geologinių, topografinių ir vandens tyrimų, kompiuterinio modeliavimo, ne vienas projektas ir projektinis pasiūlymas, konsultacijos su ekspertais, projekto ekspertizės, statybos darbų projektai ir kt., tačiau rezultatas tas pats. Gaila ir atsiprašau“, – rašė D.Kaminskas.

Šią savaitę mero teiravomės, kokius kitus žingsnius žengs savivaldybės administracija, ar išties kreipsis į teismą, kad būtų išaiškinta, ar rangovas kaltas dėl byrančios Jūros krantinės. Ar savivaldybė krantinę remontuos savo lėšomis ir vėliau iš kaltųjų išsiieškos patirtas išlaidas?

„Situaciją apžiūrėjau ne kartą. Stebiu nuo pat gruodžio mėnesio, nes dažnai bėgioju pakrante. Su rangovais jau kalbame nuo sausio mėnesio, jie jau buvo ne kartą atvažiavę. Greitų sprendimų šiuo klausimu priimti nepavyks. Kai tik bus kokios informacijos, susijusios su šia problema, visuomenę iškart informuosime“, – atsakė rajono vadovas.

Beveik pusę milijono eurų atsiėjusius Meilės alėjos tako rekonstrukcijos darbus atlikusios „Stamelos“ atstovai „Tauragės kurjeriui“ tvirtino, kad įgriuvusio tako remontui garantinis terminas negalioja, kadangi jį ardo pašaliniai, nuo bendrovės nepriklausantys veiksniai.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą